Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 168 ПърваПърва ... 234561454104 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 1676
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Изображение1131.jpg
Прегледи:      342
Размер:	116.3 KB
ID:	2139Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	Изображение1132.jpg
Прегледи:      343
Размер:	114.2 KB
ID:	2140Вчерашната вечеря.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Добре изглежда, ама дай малко подробности. Картофче, грахче, чушка, месце, май гъбка... ама другото ... загадка.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Никаква загатка просто каквото се намира в хладилника и покрай него.Само трябва да се нагласи миродийката според случая...има и ябълка.

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Нека се отчета и аз - печени сърнели на фурна : гъбите се измиват с вода,изтискват(кой както му е удобно,моите ръце са големи и ги стискам между шепите или по две половинки) и нареждат в тавата : Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	P1010094.jpg
Прегледи:      309
Размер:	216.5 KB
ID:	2178

    Може да се застъпват една с друга.Поливам ги с малко Зехтин(хубав),посолявам,мож е малко мерудия,по-обилно със стрит черен пипер и отгоре ги наръсвам с натрошено сиренце.Доливам малко водичка(около 200мл.) и айде във фурната на макс.Като се зачерви сиренцето са готови.Внимавайте да не ви изври водата преди това,защото залепват за тавата и прегарят.До самото им вадене трябва да са останали само на мазнинката.Може да се ползва и масло,а задължително е и едно хубаво винце.Ха наздраве.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	P1010096.jpg
Прегледи:      308
Размер:	249.8 KB
ID:	2179

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Ето какво успях да сготвя миналата седмица.Първото е шипков мармалад.А ВТОРОТО.......Мавруд...
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Изображение1144.jpg‎   Изображение1141.jpg‎   Изображение1138.jpg‎  

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Мастер Йосифов, ама не вярвам ти да си набрал шипките? За мавруда какви разядки си приготвил?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    19.04.2014
    Мнения
    26
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Нещата с готвенето при мъжете се получават, когато ти идват отвътре, импровизация и творчески процес демек...
    Павка, може и да знаеш, ама да си кажа - гърнето трябва да е гледжосано отвътре и отгоре капаче да си има. Боб не те знам откъде си взимаш, най-добре разбира се собствено производство Та така- пълниш гърнето 1/4 до 1/3 с боб, нарязваш морков, лук, чушка на ситно. Слагаш сол, пипер, чубрица, джоджен, босилек... на вкус. Щипка захар също. Домати-не, че бързо втасва после. Пълниш с вода и слагаш чаша олио. Затваряш и палиш печката отдолу. До гърнето слагаш чайник с вода, може и по-малък с греяна ракия... и туршийка да има за майстора! Бавен огън! Може и само жар да има отдолу и на нея пък да твориш други работи. Гърнето да къкри, отвреме навреме отваряш и контролираш процеса, като поизври, доливаш с вода от чайника! Туриш ли студена и гърнето остава без дъно. Трябва към инвентара задължително да имаш и дървена лъжица, ама да си е поела мазнината. Към края може да сложиш и люта чушка, ако са навити консуматорите. Преди сервиране в къщи задължително добавяме още чубричка. Консумира се с удоволствие и мярка. Някои слагат разни сланинки, бекончета, сушенички, пастърмички, аз не одобрявам! Боб, леща, грах в къщи са постно ядене. Излишно е да казвам че на черна печка с дърва вкусът е неповторим. А най-добре е на огън, на двора, гърнето да си поема от пушечето
    И аз да се разпиша,ей на това гърненце приготвяме вкусен боб в камината.(на снимката съм приготвил сърми).Една италианска грънчарка ме светна как да направя грънците по-здрави и устойчиви на жив огън.Много е просто ,поставяме закупения съд във по- голям със студена вода за 24 часа.След тази манипулация можете да доливате студена вода по време на готвенето,колкото си искате.Аз използвам негледжосано гърне от 10 лева,като първото се спука от жегата (още не бях срещнал италианката).
    Ааа забравих ,за да запечати новозакупения съд се изваряват по-мазнички кокали,а някои ги мажат с чесън.Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	SAM_0248.jpg
Прегледи:      287
Размер:	115.4 KB
ID:	2264

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Мастер Йосифов, ама не вярвам ти да си набрал шипките? За мавруда какви разядки си приготвил?


    Наборе май искаш пак да се ловим на бас.Миналата седмица ходих да нагледам пчеличките и нещешли забравил съм кибрита(за пушалката),но намерих 2-3 клечки кибрит в жабката на колата. Използвах запалката на колатаи........и шибани компютри и стари коли...Докато чаках колегата 2-3часа набрах шипките.Иначе за мавруда разядките са,както обикновенно-заешки(вече във фризера), пилешки(в събота 70 пилета лягат под сатъра съвсем хуманно),свинско и телешко за коледа-и те хуманно.

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Мастер, никви басове, ти срещу мен да тичаш не мога те стигна. Не ме ли виждаш че мълча като наслан, таз година нищо за хвалене. Даже и нулева винарска година - за първи път от четвърт век! Само дето двора се напълни с японски петли и кокошки и още излизат отнякъде. Мисля да развивам ловен туризъм за ловджии-аджамии.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Свинско с лук, китайски ориз с яйце и зеленчуци и сладко кисел лют сос :-P
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	China.jpg
Прегледи:      202
Размер:	68.6 KB
ID:	2317
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 4 от 168 ПърваПърва ... 234561454104 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •