Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 63 от 168 ПърваПърва ... 1353616263646573113163 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 621 до 630 от общо 1676
  1. #621
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Бат Венци, Борката мисля, но не съм сигурен? Какво те мъчи тая тема? Да обсъдим ей сегичка
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #622
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Венци , аз съм варил смокинова ракия. Може и други колеги да са варили. Кажи какво те интересува . Ако е вкуса, мога да ти пратя да я пробваш. Няма аналог .Обещал съм и на Тянката, ама дано не свърши докато дойде.

  3. #623
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Предлагам обединяване на темите и мир :
    http://postimg.org/gallery/33scn3j3i/

  4. #624
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Браво адаш, много хубави манатарки! Под тях гледам, че се появяат и пичурки!
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  5. #625
    Цитат Първоначално публикувано от boris Виж публикацията
    Венци , аз съм варил смокинова ракия. Може и други колеги да са варили. Кажи какво те интересува . Ако е вкуса, мога да ти пратя да я пробваш. Няма аналог .Обещал съм и на Тянката, ама дано не свърши докато дойде.
    Вероятно ще получа суха смокиня.Бих искал да знам има ли особености при подготовката на материала,изваряването и т.н.Никога не съм опитвал смокинонова.

  6. #626
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Адаш трябва да накиснеш във вода сухата смокиня за 2-3 дни иначе ще изпие водата на захарта и няма превиране. Като се накисне бухаш вода и захар, мериш да докараш 20 захарност. Няма да хвърляш водата с която си киснал смокините в нея има аромати и храна за дрождите. За да имаш аромат не прекалявай със захарта( не повече от 20 кг на 100 кг плод) по възможност такава ароматна ракия е добре да се вари в колона за да няма преварка и да загубиш аромата. В добри години като е евтина смокинята и аз правя, но изчезва веднага.

  7. #627
    Заслужил Автор
    Регистриран
    09.12.2014
    Мнения
    292
    Пчеларски район
    Хасково
    Венци , ще добавя нещо (дано другия Венци не се разсърди, сигурно е варил ракия много повече от мен ).Според мен е добре джибрата да се прецеди, за да не загори особено ако казана е твой или на приятел. Ако плода е малко може да сложиш и повече захар , но правиш преварка, като при преварянето добавяш предварително отделена чорба от джибрата за аромат (около една десета от общото количество ) Между другото дребната смокиня е по-ароматна . За друго не се сещам. Наздраве и дано ракията стане хубава !

  8. #628
    Борисе,адашко,така благо обяснявате ,че освен "Наздраве" и една салата от мене!!Боре,моят казан не загаря-двойно дъно в средата кварцов пясък.Венци, оставяй по едно шишенце за дамазлък щото сега в умът ми е само "смокиновата"

  9. #629

    Козунак на конци с хлебопекарна - изпитана рецепта!

    Очертава се един мрачен и дъждовен уикенд - идеално време за козуначени репетиции.
    Покрай католическия Великден технологията ми претърпя някои корекции. Махнах неща които не са толкова важни и коригирах някои неясноти. Надявам се на обратна връзка, ако някой се осмели да пробва

    Рецепта за козунак 2016 v.2 - "козунак с накисване, подобрена версия".

    Разпространението на файла е свободно при посочване на източника:
    https://m.facebook.com/story.php?sto...00000250940884

    Две еднакви козуначета, лявото опечено във фурна, а дясното в хлебопекарна:



    Козуначето печено във фурна:



    Козуначето печено в хлебопекарна:


  10. #630
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Тянка хайде не се мотай.Аз още малко ще приключа компота с шопската,но пък,рибената чорбица и тя е готова.....

 

 
Страница 63 от 168 ПърваПърва ... 1353616263646573113163 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •