Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 58 от 168 ПърваПърва ... 848565758596068108158 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 571 до 580 от общо 1676
  1. #571
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Мда. А аз пък точно в неделя нацепих на трески нашето сиренарско сандъче. Така и не се сетих да му направя барем една снимка за спомен. След повече от 30 години вярна служба, /последните десет вече в друг отрасъл на домашното животновъдство http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=80&page=3/, беше на решето и нямаше за кога да стои. Но му личеше че е правено от Майстор-дърводелец - страниците вкопани в дъното и ъгловите сглобки на фалц. На предната стена си имаше чучурче /от поцинковка, тогава нямаше евроизисквания/, отгоре дървена притискателна скара и един камък...
    Абе няма по-хубаво нещо от домашно овче сирене, особено ако е и от пролетното мляко. Най ми върви със хляб от селска фурна, може и тъпкано в зелена чушка, ама да е от двора
    Като чета това и веднага се сетих за диня :-) :-) :-) :-)

  2. #572
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    На дядо и баба това им беше обяда лятно време и с по две филии хляб. Аз така и не свикнах на сирене и диня, но пък сирене и грозде също много ми върви. Особено като стане Кардинала и после Хамбургския... Мдаа.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #573
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    На дядо и баба това им беше обяда лятно време и с по две филии хляб. Аз така и не свикнах на сирене и диня, но пък сирене и грозде също много ми върви. Особено като стане Кардинала и после Хамбургския... Мдаа.
    Така беше и се чудя каква енергия са имали и все кърска работа ?! Ние нещо май ......! А бе то се пробваме на кърската ,ама и викаме по -различно !

  4. #574
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.08.2015
    Мнения
    306
    Пчеларски район
    град Белово - Пазарджик
    Като видях картофените кюфтета на Ачката и ми се преядоха. Ама вчера нали беше празник, та викам на жената да ги направим не чак толкова постни. Ванката нали спомена нещо за селекционен натиск... Сложихме едни пилешки пържоли, отгоре резенчета домат, кашкавал и гъби.
    А тази ракия е много специална за мен. Подарък от приятел и прави чудеса.
    След първата чаша пропях.
    След втората викам на жената- ТИ МЕН УВАЖАВАШ ЛИ МЕ?!
    След третата се сетих за ония виц с кучето и онази с болния зъб и се стреснах!
    Та спирайте навреме, сетите ли се за вица и продължите да си сипвате ще си носите последствията!


    rsz_img_20160308_202926.jpg
    Този пост е редактиран от IVO_3; 09.03.2016 в 13:45. Причина: Добавяне.
    "Десет грама практика са повече от тонове теория".

  5. #575
    Понеже съм вманиачен по правенето на козунаци, направих една подробна инструкция по която ми се получават доста добре. И ми е любопитно, ако някой дето никога не е правил, се опита по нея да работи, дали би успял. Също, ако има някакви неясноти, за да мога да ги допълня.

    Козунак версия 2016 - "козунак с накисване". Подробно упътване за начинаещи.

    Разпространението на файла е свободно при посочване на източника:
    https://www.facebook.com/denislav.di...31417666876587

    малко снимки за мотивация:





  6. #576
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Браво, колега! На това му се вика козуначена фобия! Наистина си влязъл в джаза, но освен това и ти се получава! Казвам ти го като човек ,дето е направил доста- затова и сега правя само за най- близки приятели! А, с пчелите също ли се отнасяш с такова внимание към детайла?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #577
    По отношение на пчелите, за сега само събирам инфо, но май мерака ми започна да се изпарява. Не е толкова лесно гледането на пчели, както си го представях.

  8. #578
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Не ти знам, фантазиите и не искам да ги знам! Но, ако искаш впечатления от първа ръка няма проблем. Стига, разбира се да не си алергичен!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #579
    Мерси за предложението. Алергичен... в смисъл да ставам много зле при ужилване? Не, само традиционното подуване на мястото което мисля всеки получава. Всъщност аз имам няколко познати които гледат пчели, обаче ми е неудобно да ги занимавам с мен.

  10. #580
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Тази вечер, жената ме черпи за вчерашния празник! Аз пък, не че всеки ден нямам повод! Днес специално Ванката Мънков и Слънчо много ме уважиха! За което, най-искрено им благодаря! С надежда, в най-скоро време и аз да се реванширам и да им се отплатя за положените усилия и труд! Пия си ракийката, и на никой не мисля злото! Бог да ни благослови и поживи! Благодаря!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 58 от 168 ПърваПърва ... 848565758596068108158 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •