Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 10 от общо 52

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град

    Ашладисване

    Потърсих и няма тема за ашладисване във форума. Със сигурност тук има любители, а защо не и професионалисти в тази област, така че нека да обменим опит тук в тази тема.
    Лично аз за себе си мога да кажа, че от 2-3 години започнах да се занимавам, но за съжаление нямам много свободно време за това хоби. Имам вече няколко успешни присадки.
    Надявам се темата да има привърженици.

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Хаха. Стига да има някоя - веднага ще я ашладисаме. За фиданки става въпрос.

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Питай за ашладисване, аз имам ве4е 5 годишен опит с присаждане и вкореняване на овощни и иглолистни видове,

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Ами като за начало да споделя опита който аз имам. За момента имам успешни присадки само на круши и ябълки. Пробвал съм и череши, сливи и праскови и кайсии, но неуспешно, като причините според мен са:
    1. Предполагам, че много късно ги ашладисвам, поради невъзможността ми всеки уикенд да съм в овощните ми градини. Горе долу като период мога да кажа, че ашладисвам началото на април месец;
    2. Вероятна причина е и методите на ашладисване, който използвам;
    3. Неумение в занаята, все пак съм все още доста неопитен.

    Използвам следните методи за ашладисване:
    1. Под кора - за мен най-лесния метод, но за съжаление не може поне според мен да се прилага на всеки вид дървета. Примерно за крушата и ябълката имам добра успеваемост по този метод;
    2. Копулация - миналата година за първи път пробвах на копулация и за моя изненада имах доста добър успех на калеми яблъка на подложка ябълка;
    3. Прибвал съм и на разцеп, но без успех при опити за присаждане на слива, праскова и кайсия върху подложка джанка.

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    началото на април месец;
    За пролетното закъсняваш, а за лятното избързваш. Оттук ти идва неуспеха.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Аз облагородявам от 7 - 8 години вече с доста добър успех . Начините , които използвам основно са "на спяща пъпка " и " под кора " Според мен под кора се получава най добре напролет като ориентир за присаждането ми е разлистването защото тогава сокодвижението е най добро. Друг важен момент е кога ще вземеш калема - във време на покой докъм края на февруари и го съхранявам в полиетиленова торба в хладилника / да има за какво да мърмори и жената /
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •