Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 52
  1. #21
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Да, плачещата черница е добър вариант. Ето това е плачеща черница, нали?
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	20141026_155855.jpg
Прегледи:      440
Размер:	232.4 KB
ID:	2316
    Но за съжаление тази, която е единствената, от която мога да взема калем не ражда, четох, че има и такива, които са бзплодни и тази явно е точно такава.
    Това, което казва Ivan_vd е много интересно

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    В Италия има лозови тераси на които основата е черница.

  3. #23
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    [QUOTE=delpi;47256]Да, плачещата черница е добър вариант. Ето това е плачеща черница, нали?

    Но за съжаление тази, която е единствената, от която мога да взема калем не ражда, четох, че има и такива, които са бзплодни и тази явно е точно такава.



    За да се направи едно дърво плачещо, е необходимо единствено присаждане на височина и последваща резитба за разклонения(на следващата година)

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Знаех ,че има такава тема,но докато я намеря,пребродих сайта.Та на въпроса.Миналата година,поради чувстителноста на ,,черната калифорнийска слива към брашнестата мана,много овощки загинаха.Предполагам че закупените от разсадника са присадени на подложка джанка,както повечето костилкови овощки.При мен се намират 5-6 вида джанки.Дали,при избор на присаждане на някои от ще сполуча да постигна по-висока издръжливост с/у брашнестата мана.Благодаря,предварител но за отговора!

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Няма да стане, ако можеше така, да са го направили досега. Ако искаш сливи без пръскане с добро качество забрави всички вносни сортове и се насочи към карловска афъска с присаждане.

  6. #26
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Аз, ашладисах 5-6 дръвчета, но то вече няма място в градината от един декар.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Здравейте,Има ли още съфорумци,които се занимават с пресаждане? Снощи се поразходих в раздела и засякох темата.
    Първо да попитам защо вадите и премествате подложката?Мисля че за да не се губи време е по добре да се пресади на място. И чак след това ако излезе сполучлив опита да се извади облагороденото дръвче.
    Второ да попитам .Плачещо дърво става,когато присадката се пресади с пъпките надоло,така ли да го разбирам?
    И трето .Чувал съм че специално лозата придавала аромата на подложката на грозда.
    Мислил съм си какво би се получило,ако на подложка дива круша,първата година се пресъди дюля.На втората година се отреже по нагоре дюлята.Да речем на 30-40 см и върху нея се пресади ябълка.Така че да се получи калем върху калем.Има ли смисъл и ако е да какъв?

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Здравейте,Има ли още съфорумци,които се занимават с пресаждане? Снощи се поразходих в раздела и засякох темата. Първо да попитам защо вадите и премествате подложката?Мисля че за да не се губи време е по добре да се пресади на място. И чак след това ако излезе сполучлив опита да се извади облагороденото дръвче. Второ да попитам .Плачещо дърво става,когато присадката се пресади с пъпките надоло,така ли да го разбирам? И трето .Чувал съм че специално лозата придавала аромата на подложката на грозда. Мислил съм си какво би се получило,ако на подложка дива круша,първата година се пресъди дюля.На втората година се отреже по нагоре дюлята.Да речем на 30-40 см и върху нея се пресади ябълка.Така че да се получи калем върху калем.Има ли смисъл и ако е да какъв?
    Смисъла е от подложките да се вземат ценните качества,но кои и как..сигурно трябва четене и много работа.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 22.09.2019 в 13:09.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    28.10.2016
    Мнения
    1,108
    Пчеларски район
    UK
    Забравих да попитам някой работил ли е такова нещо или подобно?По бързо ли се случват нещата с него?Предимсва и недостатъци,ако някой има опит моля да сподели?


  10. #30
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от batipej4o Виж публикацията
    Забравих да попитам някой работил ли е такова нещо или подобно?По бързо ли се случват нещата с него?Предимсва и недостатъци,ако някой има опит моля да сподели?
    Бати Пейчо, хубави въпроси задаваш, добре е че мислиш, но ако отвориш която и да е книга за овощарство и присаждане, ще разбереш отговорите на въпросите си. Иначе е дълго да се обяснява защо точно така се прави или не се прави. Има си някои основни неща, без които не може се обяснят други.

 

 
Страница 3 от 6 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •