Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 52
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град

    Ашладисване

    Потърсих и няма тема за ашладисване във форума. Със сигурност тук има любители, а защо не и професионалисти в тази област, така че нека да обменим опит тук в тази тема.
    Лично аз за себе си мога да кажа, че от 2-3 години започнах да се занимавам, но за съжаление нямам много свободно време за това хоби. Имам вече няколко успешни присадки.
    Надявам се темата да има привърженици.

  2. #2
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Хаха. Стига да има някоя - веднага ще я ашладисаме. За фиданки става въпрос.

  3. #3
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Питай за ашладисване, аз имам ве4е 5 годишен опит с присаждане и вкореняване на овощни и иглолистни видове,

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Ами като за начало да споделя опита който аз имам. За момента имам успешни присадки само на круши и ябълки. Пробвал съм и череши, сливи и праскови и кайсии, но неуспешно, като причините според мен са:
    1. Предполагам, че много късно ги ашладисвам, поради невъзможността ми всеки уикенд да съм в овощните ми градини. Горе долу като период мога да кажа, че ашладисвам началото на април месец;
    2. Вероятна причина е и методите на ашладисване, който използвам;
    3. Неумение в занаята, все пак съм все още доста неопитен.

    Използвам следните методи за ашладисване:
    1. Под кора - за мен най-лесния метод, но за съжаление не може поне според мен да се прилага на всеки вид дървета. Примерно за крушата и ябълката имам добра успеваемост по този метод;
    2. Копулация - миналата година за първи път пробвах на копулация и за моя изненада имах доста добър успех на калеми яблъка на подложка ябълка;
    3. Прибвал съм и на разцеп, но без успех при опити за присаждане на слива, праскова и кайсия върху подложка джанка.

  5. #5
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    началото на април месец;
    За пролетното закъсняваш, а за лятното избързваш. Оттук ти идва неуспеха.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Аз облагородявам от 7 - 8 години вече с доста добър успех . Начините , които използвам основно са "на спяща пъпка " и " под кора " Според мен под кора се получава най добре напролет като ориентир за присаждането ми е разлистването защото тогава сокодвижението е най добро. Друг важен момент е кога ще вземеш калема - във време на покой докъм края на февруари и го съхранявам в полиетиленова торба в хладилника / да има за какво да мърмори и жената /
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  7. #7
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    За мен наи лесния и сигурен на4ин за вси4ки овощни дървета е през август на спяща
    пъпка с щит ,Така и практикуват овощните разсадници доколкото знам.

  8. #8
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Много е важно и колко годишна е подложката ти,и според дебелината и,ве4е се прилагат разли4ните на4ини.
    Виждам 4е се интересувате от растения,имам десетина еводии за подаряване,около 1,50 м,само разходите по еконт ще са за ваша сметка,ако някой иска да пише.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Цитат Първоначално публикувано от tihmr Виж публикацията
    За мен наи лесния и сигурен на4ин за вси4ки овощни дървета е през август на спяща
    пъпка с щит ,Така и практикуват овощните разсадници доколкото знам.
    Да така е когато става въпрос за производство на посадъчен материиал / фиданки /. В случаите когато искаш да промениш дръвче , което вече имаш и е на няколко години / напр. е дало плод и не ти харесва нещо / се прибягва до другите алтернативи. Например в моя случай 14 бр бадеми илязли из лозето и останали да се развиват по една или друга причина вече няколко години раждат кайсии
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  10. #10
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Еводиите свършиха,сте ги пратя на първите 4етирима дето писаха, ако някой има желание от ботани4еската в Бал4ик може да си събере семена по това време.

 

 
Страница 1 от 6 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •