Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 28 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 275

Тема: РАПИЦА

  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Колеги кажете някакъв способ за намаляване на щетите от пръскана рапица. Нещо с подхранване, третиране с нещо или незнам какво. Миналата година на 20 май пчелата просто изчезна и тази година уж нямаше в района рапица а днес гледам цял следобед мъкнат жълт прашец. Прашецо-уловител колко % от прашеца би отнел на входа.

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Започна рапицата, жлътнало се е.
    След 2 дни ще слагам 3тия корпус с основи.

  3. #83
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    Моля колегите с по голям опит да споделят,как смятат при разстояние от 4500-5000 метра от рапица,при силно развити семейства ще успеят ли да донесат нещо от толкова далеч.

  4. #84
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Нищо няма да донесат.

  5. #85
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    ok.Може мед да не донесат,но пък и третиранията на рапицата ще избегна.

  6. #86
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    При рапицата пчелите се развиват прекрасно така ,че е чудесна паша и ако има възможност да се използва е супер.При пръскането умират само напръсканите в момента пчели така че зависи в какво развитие са ти пчелите ако имаш пчели нелетящи/млади и те се облетят в средата на рапицата няма проблем с пръскането всичко зависи от развитието на семейството. Ако искаш можеш да влезеш в GOOGLE EARTH там намираш своя пчелин и правиш окръжност с радиус от 3 км. и виждаш пашата с която разполага твоя пчелин.

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Първите два дена след началото на рапицата бяха освирепели, ако можеха щяха да ме изядат. След като подхраних и се кротнаха.
    Този пост е редактиран от m_pchelari; 07.04.2014 в 21:16.

  8. #88
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    влизал съм вече в GOOGLE EARTH,и знам точното разстояние от рапицата.При мен важната и единствена паша която си заслужава е слънчогледа.А него в момента го садят.Като поникне ще пообиколя полето да се огледам на какво разстояние е от мен.

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от dimi_01 Виж публикацията
    влизал съм вече в GOOGLE EARTH,и знам точното разстояние от рапицата.При мен важната и единствена паша която си заслужава е слънчогледа.А него в момента го садят.Като поникне ще пообиколя полето да се огледам на какво разстояние е от мен.
    Колега и аз сега гледах, в гугъла че най-близката ми рапица е на 3,5-4 километра обаче мъкнат здраво прашец за нектар незнам дали им остава. Не виждаш ли прашец дали носят от 5 километра.

  10. #90
    Потребител
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    64
    Пчеларски район
    с.Брестово Ловешко
    Сега в момента масово цъфти глухарчето/поне в Ловешко/, може да е от него жълтия прашец. То дава много прашец и понякога дори могат да "задръстят" майката.

 

 
Страница 9 от 28 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •