Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 19 от 28 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 181 до 190 от общо 275

Тема: РАПИЦА

  1. #181
    Потребител
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    разградско
    7-10 дена от цъвтежа,тоест при пълен цъвтеж

  2. #182
    Наблюдател
    Регистриран
    09.03.2015
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от сезгин Виж публикацията
    с ЛР по лесно се хваща рапицата,но си трябва малко мислене как да стане
    Може ли да се сложи трети медови корпус между двата с две ханеманови решетки, долната от които е с вход, който да се използва,
    а да се затвори долния вход. Това е нещо като противороева система. Да не се работи с отделни рамки, нали това е смисълът на корпусната технология. Някой пробвал ли е този вариант и до каква степен влие къде ще остане майката - в първи или трети корпус?
    Багодаря предварително!

  3. #183
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Тази година джанките цъфнаха 10-12 дни по-рано спрямо 2018г., как мислите -рапицата дали и тя ще цъфне по-рано.

  4. #184
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Тази година джанките цъфнаха 10-12 дни по-рано спрямо 2018г., как мислите -рапицата дали и тя ще цъфне по-рано.
    Много е сухо тази година, не знам как ще е с цъфтежа.

  5. #185
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Тази година джанките цъфнаха 10-12 дни по-рано спрямо 2018г., как мислите -рапицата дали и тя ще цъфне по-рано.
    Както показват прогнозите, демек личи, че ще цъфне по-рано. Дано не ни мине котка път само. Два поредни вторника ми се наложи да пътувам до София и пусти пчеларски интерес - забелязах как рапицата в плевенско расте с часове. На пчелина нямам наблюдения, защото не ми остава време да се кача чак до нивата - 1400 дка, която е точно над единия пчелин, но няма пряка видимост към нея.
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Много е сухо тази година, не знам как ще е с цъфтежа.
    При нас пък е добре с влагата. Предната неделя косих райграса в къщи, днес го гледам пак за косене. Следващата седмица прогнозират превалявания при нас, тъй че...

  6. #186
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Миналата година около 20 април (при мен ) вече имаше принос, ако тази година подрани, то време не останало. Дано поне случим пак на слънце и топлина.

  7. #187
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Миналата година около 20 април (при мен ) вече имаше принос, ако тази година подрани, то време не останало. Дано поне случим пак на слънце и топлина.
    Ами незнам на какво ще случим. Миналата година нямам наблюдения, тъй като пчелите бяха дръпнали с месец назад, заради студеното време в края на февруари минус 21 градуса. При мен рапицата обикновено започва цъвтеж около 20 април, но седмица след това пуска нектара, а извличането на меда от питите се случва между първи и шести май. Тази година обаче, като гледам притока на прашец и нектар от джанките (сливите) колко е подранил, което подтикна пчелите към по-ранно развитие и виждайки растежа на рапицата, си мисля, че по-рано ще се вади меда от рапица, ама да не дърпам дявола за опашката. Миналата година се кефих на февруарското развитие на пчелите, а после "шамара" бе голям.

  8. #188
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ами незнам на какво ще случим. .
    Да, божа работа. Рапицата щеше да е супер, ако сееха кориандър, но уви. Силни семейства, а няма нищо до слънчогледа (при мен ).

  9. #189
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да, божа работа. Рапицата щеше да е супер, ако сееха кориандър, но уви. Силни семейства, а няма нищо до слънчогледа (при мен ).
    За кориандъра само съм чувал, никога не е имало при мен. Инак, при мен, рапицата прелива в акация, за което полагам неимоверни усилия да я отделя.

  10. #190
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Днес видях малък участък с цъфнала рапица край Пловдив. Иначе при мен ще минат поне седмица или две.

 

 
Страница 19 от 28 ПърваПърва ... 91718192021 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •