Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 28 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 275

Тема: РАПИЦА

  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Нямам свободни изградени пити за 1вия вариант а и няма семейства който да обслужват 4 корпуса.
    Лошото е, че ще трябва да вадя мед по време на акацията.
    Този мед който е в питите ми се струва, че няма много рапица в него, имам по 10кг.- 15кг. някъде в кошер.

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Нямам свободни изградени пити за 1вия вариант а и няма семейства който да обслужват 4 корпуса.
    Лошото е, че ще трябва да вадя мед по време на акацията.
    Този мед който е в питите ми се струва, че няма много рапица в него, имам по 10кг.- 15кг. някъде в кошер.
    Ето заради такива ситуации е по добре за магазин да се използва магазин с ниска рамка.

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    ..
    Лошото е, че ще трябва да вадя мед по време на акацията.
    ....
    Рядко съм чувал пчелар да казва, че е лошо да се вади мед, хахаа. Младши, я да се стягаш ! Наборе, това за магазините само аз съм му го казвал поне три пъти от миналата година досега, ама не слушат бе.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Нищо наборе,всички сме минали през този етап,Ник е разумно момче.
    Рапицата е колкото благодатна толкова и опасна паша-може да провали целия сезон и обратното.Ако имам рапица и след нея акация,бих разделил семействата в началото на рапицата и ги обединявам за акацията..Слабото семейство-отводка набляга на развитие и няма да има натрупани медови запаси от рапица,а почти всичко ще отиде за изхранване на пило.Докато силното семейство трупа запаси и ограничава яйцеснасянето на майката.Обикновенно рапица и акация се застъпват.Пашата се удължава до 30-40 дни,което води до съществено отслабване на семейството.....С една дума трябва да се научим да маниполираме-жунглираме с инстинктите на пчелите и инвентара.

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Рядко съм чувал пчелар да казва, че е лошо да се вади мед, хахаа. Младши, я да се стягаш ! Наборе, това за магазините само аз съм му го казвал поне три пъти от миналата година досега, ама не слушат бе.
    Лошото е, че ще ги ровя по време на пашата иначе от това да се вади мед по добро няма нали за това се блъскаме.
    Съгласен съм за магазините, но трябват или финанси или време и по малко финанси а при мен и двете са кът, за другата година са на линия.

  6. #126
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Най-голям кеф ми е да вадя при цъфнала акация, ако е наложително, разбира се. По къс ръкав, една струйка дим /но не от пура, щото съм непушач/, пчелите си гледат работата, а пък аз ги гледам как работят... И като им сложа празните пити и ги почват...
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Измива ли се центрофугата след вадене на рапицов мед?

  8. #128
    Наблюдател
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    16
    Колко е добива мед от 1 декар рапица - за един кошер.
    Подарете ​си един сладък миг със пчелните ни продукти !

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен

    Рапица 2015

    Колеги как е рапицата според вас. Вчера пътувах по магистралата между Сливен и Стара Загора и ми се вижда доста изостанала и пожълтяла рапицата.
    Миналата година още декември беше на почти педя листа, а вече е почти март и едвам се вижда от земята.
    Винаги може по-добре.

  10. #130
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Колеги как е рапицата според вас. Вчера пътувах по магистралата между Сливен и Стара Загора и ми се вижда доста изостанала и пожълтяла рапицата.
    Миналата година още декември беше на почти педя листа, а вече е почти март и едвам се вижда от земята.
    Това е снимка от 16.10.2014. Вчера беше много загнила, но вече трябва да се съживи.

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

 

 
Страница 13 от 28 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •