Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 11 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 110
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол

    производители на кошери-мнения

    Колеги нека да изкажем пресни впечатления за производители на кошери ,от които сте (не)доволни.Аз лично тази година закупих кошери от ЕМ-ЦЕ Бургас и от Карлово ама можеби като гледам няма да са стока!!!Ще си купя още някой кошер ама се чидя от къде да са.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    от мен например ма съм скъп

    ще споделиш ли от какво си недоволен както и цени на които си закупил
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    80 лв дадан блат 12 рамков 35мм дебелина- ами на петия ден от прехвърлянето на пчелите в новите кошери взеха да се пукат явно материала е суров !!!От един даже потека нещо лепкащо се като смола

  4. #4
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от marianski Виж публикацията
    80 лв дадан блат 12 рамков 35мм дебелина- ами на петия ден от прехвърлянето на пчелите в новите кошери взеха да се пукат явно материала е суров !!!От един даже потека нещо лепкащо се като смула
    Ако тече смола 100% пресен материал.
    Иначе пукането не е показателно.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    И какво ти отговориха от фирмата производител или не си питал...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Моето мнение е ,че цената не е критерий за качество.Купих си МК кошери на цена от 135 нямаше нещо което да е направено както трябва "Всички рязове бяха криви и като сложиш корпусите един върху друг по средата се образува един процеп 3-4мл от кривото срязване.Над рамачната табла"възглавницата" като се сложи разстоянието между рамките и таблата е 3мл ,пчелите както си искат така да минават .Капака като се сложи не захапва от корпуса а равни със нивото на таблата и ако духне вятър или без да искаш го закачиш по невнимание капак си хвръква със самата табла.Капака на първия месец се нацепи и има 2см луфтове между дъските да могат други пчели и оси да си влизат спокойно .Дъното е дълбоко и луфтове между таблите по 1см пчелите спокойно си слизат на долната табла да си вземат наново прашеца който се опитваш да събереш,от най горната табла до рамките разстоянието е 4,5см спокойно да си правят далаци за кеф от зад капака като се затвори има 1см разстояние и кошера става със два входа .Смола тече от горе до долу да ти е кеф да си цапаш дрехите тая смола като се изтече ,ще останат идни кухини за по лесно изгниване . Това е за 135лв закупено от гр.Русе за името на фирмата трябва да погледна визитката им която не ми е под ръка.
    Милен Михов

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Ако тече смола 100% пресен материал.

  8. #8
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Моето мнение е ,че цената не е критерий за качество.Купих си МК кошери на цена от 135 нямаше нещо което да е направено както трябва "Всички рязове бяха криви и като сложиш корпусите един върху друг по средата се образува един процеп 3-4мл от кривото срязване.Над рамачната табла"възглавницата" като се сложи разстоянието между рамките и таблата е 3мл ,пчелите както си искат така да минават .Капака като се сложи не захапва от корпуса а равни със нивото на таблата и ако духне вятър или без да искаш го закачиш по невнимание капак си хвръква със самата табла.Капака на първия месец се нацепи и има 2см луфтове между дъските да могат други пчели и оси да си влизат спокойно .Дъното е дълбоко и луфтове между таблите по 1см пчелите спокойно си слизат на долната табла да си вземат наново прашеца който се опитваш да събереш,от най горната табла до рамките разстоянието е 4,5см спокойно да си правят далаци за кеф от зад капака като се затвори има 1см разстояние и кошера става със два входа .Смола тече от горе до долу да ти е кеф да си цапаш дрехите тая смола като се изтече ,ще останат идни кухини за по лесно изгниване . Това е за 135лв закупено от гр.Русе за името на фирмата трябва да погледна визитката им която не ми е под ръка.
    Това което описваш е работа на човек без понятие какво прави.
    И аз ги имам тези издънки, но само на първите 1-2 кошера правени от мен и то в пъти по-малки.
    Работих без шаблон и се получаваха разлика между нивата на стените. Сега вече няма такива проблеми.
    Щом казваш, че това не е една или две бройки...
    Виж на снимката как не се покрива таблата...това е защото не бях сметнал хранилката.
    Това ми е първия кошер и има сантиментална стойност

    Смолата теква защото не е сушен материала и е сложен на слънце преди да може да се втвърди или да излезе.
    Сушен материал е този с поне 5 цикала, а не стоял в гаража месец!
    Масово не правят разлика между изсъхнал и сушен.
    Другия вариант е дървото да е имало много смола и дъските да са крайни "капаци" (кора ако виждаш някъде)

    Цитат Първоначално публикувано от s3s3s3 Виж публикацията
    Ахъ...
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Не съм ги питал,а и не намирам смисъл да ги питам!!

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Истината е ,че при първа възможност трябва аз да почна да си ги правя
    Милен Михов

 

 
Страница 1 от 11 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •