Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567
Резултати от 61 до 70 от общо 70
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ебаси и форума ,ебаси и съфорумците.Защо ли се губя и аз тука ,дявол знае.Толкова хора четоха и такива ,които ги знам, че ползват фогъри и нищо.Пълни скатавки.Повечето четат тука за сеир и после бягат да пишат във фейса.Накъде ли отива форума.Един човек се отзова -благодаря ,но аз знаех превода.Идеята беше да стане дебат по проблема.Е не и не.Живи здрави ,четете само и се кефете.
    Фогър +тимол=загинали семейства,от опит го знам.

  2. #62
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Колеги искам да си напрявя фогър (имам всичко нужно, горелка, помпа,тръба неръждавейка ф6). НО ПРОБЛЕМА МИ Е ОГЪВАНЕТО на неръждавейката тръба на сепрентина. Ако някои има идея и опит моля да сподели процедурата по направата на серпентина. При мен тръбата се пречупва след като започна да правя витката. Благодарности на отзовали те се!
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  3. #63
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от n_markov Виж публикацията
    Колеги искам да си напрявя фогър (имам всичко нужно, горелка, помпа,тръба неръждавейка ф6). НО ПРОБЛЕМА МИ Е ОГЪВАНЕТО на неръждавейката тръба на сепрентина. Ако някои има идея и опит моля да сподели процедурата по направата на серпентина. При мен тръбата се пречупва след като започна да правя витката. Благодарности на отзовали те се!
    Здрасти колега,пробвай да нагрееш до червено тръбата и тогава да огъваш,ако не става пак насочи се към медна тръба,дано да съм бил полезен,Поздрави.

  4. #64
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Хубаво би било ако имаш възможност преди нагряването да я напълниш със ситен пясък. Ще има ефект за "пречупването".

    Поздрави, Г. Георгиев

  5. #65
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    284
    Пчеларски район
    Варненски
    Тръбата я навиваш около друга тръба с размери на желаната семпертина.
    Скоро гледах клип на един Руснак обясняваше че тези пушалки били много опасни за здравето на пчеларя, маските не помагали и дори имало смъртен случей.
    Ако двама човека имат по една идея и нея споделят ще си останат само с нея но ако си я споделят и двамата ще имат по две.

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от n_markov Виж публикацията
    Колеги искам да си напрявя фогър (имам всичко нужно, горелка, помпа,тръба неръждавейка ф6). НО ПРОБЛЕМА МИ Е ОГЪВАНЕТО на неръждавейката тръба на сепрентина. Ако някои има идея и опит моля да сподели процедурата по направата на серпентина. При мен тръбата се пречупва след като започна да правя витката. Благодарности на отзовали те се!
    Имам един ще ти го подаря, но в последствие да не ме обвиниш, че аз съм виновен за смъртността ти.

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    С неръждавейка трудно се работи. Най-добре си огъни серпентината от медна тръба и после я дай в някое галванично да ти я никелират. Преди огъване я напълни с фин пресят пясък и я запуши с две клечки от двете страни. Така няма да се мачка по време на огъването.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #68
    Автор
    Регистриран
    18.01.2012
    Мнения
    112
    Масово повечето третират с Амитраз и никои НЕ казва. Знам че е отровен за човека. Като предпазно средство мисла да използвам противогаз.
    И да се лъжем няма смисъл в това - самозалъгваш себе си като пчелар!!!

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Един такъв газов балон ( или там както се казва) колко време изкарва?


  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Оппа, отново греда.Ама и аз питам ли питам. Забравих, че те вашите фогъри работят на кимур.


    пп.А може и въпроса да не е ясен . Май трябва да е : колко време изкарва в работен режим?
    или : колко кошера могат да се опушат с нов флакон?
    Благодаря все пак.

 

 
Страница 7 от 7 ПърваПърва ... 567

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •