Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 23 от общо 23

Тема: Помогни

  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Тази година взех на Ламонс, за 1ви път ги полазвам и нямам отзиви.
    Вчера им напълних хранилките (800 грама)с рядък сироп 1:3 и 5 милилитра витамини на литър сироп за 24 часа са взели около 400 грама.
    Така ще им направя 4 хранения през 4 дена.
    Пролетта го ползвах точно тоя витамин и останах доволен .За есенното развитие не съм го ползвал и нямам наблюдения
    Милен Михов

  2. #22
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Аз им правя сиропа 1:1,5 и добавям по 10мл./1л. Ламонс.Направи ми впечатление,че подхранваните семейства покриха с бял(пресен восък горните летви на рамките,както и забелиха пити в магазините и почнаха да качват там.Магазините им ги поставих за да не им е тясно.При неподхранваните семейства не забелязах такова побеляване,което ме навежда на мисълта,че витамините оказват влияние и стимулират восъчните жлези освен всичко друго.Nik_m, обезкрилените пчели няма да могат да отгледат следващата партида пило и е твърде вероятно семействата силно да отслабнат.Възможна е поява и на някой от доброкачествените гнилци,вследствие на лошото хранене при пилото.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Обезкрилените пчели веднага ги изхвърлят от кошерите така че няма как да гледат пило а и не са много, така че не вярам да има проблем семействата ми имат много пчели и пило.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •