Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 99
  1. #1

    ДЪЛБОКО / ПЛИТКО ДЪНО

    Здравейте колеги!
    Ако може да ви помоля ако разполагате със по подробни снимки на дълбоко дъно , защото поръчах да ми изработят , но от чатежа човека не може да хване много.
    Ако е удобно на мейл директно kiril@linkbg.com
    Предварително много ви благодаря за усилията.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Толкова подробно съм направил чертежа. Всеки детайл е начертан отделно. В сглобен вид съм дал всичко. Какво не му е ясно на дърводелеца? Тези дни ще подготвям едно дъно и ще го снимам. Имам проблеми и просто не смея да обещая кога точно ще стане.

  3. #3
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Толкова подробно съм направил чертежа. Всеки детайл е начертан отделно. В сглобен вид съм дал всичко. Какво не му е ясно на дърводелеца? Тези дни ще подготвям едно дъно и ще го снимам. Имам проблеми и просто не смея да обещая кога точно ще стане.
    Да , съгласен съм с вас , че чертежа е направен много подробно, ако аз работих със дърводелски машини сигурно нямаше да е проблем да си го изработя , но уви.
    Просто днес когато се видяхме за малко с него , ми каза , че не му е станало много ясно от чертежа , ако може снимки да придобие визуална представа.
    За сега му казах да не избързва ако има нещо да попита , та макар и аз да не мога да отговаря се надявам на вашата помощ.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  4. #4
    Наблюдател
    Регистриран
    12.10.2010
    Мнения
    11
    Здравейте колеги.Искам да попитам за отворени дъна целогодишно.За първа зима ще пробвам с 5 Д.Б и 5 М.К на отворени дъна на12 /12см.Имам 40 кошера като искам да пробвам само на 10 бр. с отворени дъна.Ако може малко коментар по темата,плюсове и минуси.Благодаря предварително.

    П.С пчеларствам в карнобатски район.[/b]

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    28.09.2010
    Мнения
    12
    Ако работиш с дълбоко дъно и си ги зазимил с достатъчно мед,би трябало да нямаш проблеми.В средата на февруари е хубаво да ги затвориш за по-добро затопляне на пилото.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    02.10.2010
    Мнения
    46
    оставил съм всичките си кошери с мрежесто дъно.миналата година пробвах с три.зимуваха перфектно,да се надявам че и тази година ще е така.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Колеги ето една статия на г-н Иван Парашкевов за дълбоко дъно и начина работа с него.В статията под №11 има и компромисен вариянт, препратката е в долната част на статията. Като се постопли времето ще започна изработването му и оборудването с него на всичките си семейства. Според мен изработването му е елементарно.
    http://www.pchelar-probvaisambg.com/statia32_spisak.htm
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Един въпрос-когато почне восъчния градеж,пчелите не пускат ли далаци до дълбокото дъно?И ако да,то как го предотвратявате?

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Когато започне восъчния градеж,а това е рано напролет,таблата на дълбокото дъно е в горно положение/за създаване условия за затопляне на гнездото/ и е оформено,като обикновенно ниско дъно.Далаци пускат и то задължително,но само при едно условие-ако си закъснял с разширението по време на паша.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    ако не се лъжа,при горно положение на таблата,има разстояние около 4-5 см.Да не би моето дъно да е не както трябва?

 

 
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •