Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 16 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 154
  1. #91
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията


    Това е видра, а не тюленче.

  2. #92
    Цитат Първоначално публикувано от Дамян Дамянов Виж публикацията
    Обещах да си мълча, но пълното невежество да не кажа профанизъм или олигофрения няма как да го подмина.

    Дайте да избием всичко което ни пречи!

    https://www.youtube.com/watch?v=NxJT...Y#action=share
    Нищо не е вечно,дори благодарността.
    "Ренар"

  3. #93

  4. #94
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Преди време бях написал, че на един от колегите на пчелина му беше идвала мечка. Тогава той успя да я изгони с имитиране на човешко присъствие (уриниране, стари парцали, напоени с парфюми и разни други миризми и т.н.). Сега обаче мечката се завърна и започна всяка една нощ най-редовно да си влиза в пчелина и да събаря по 3-4 кошера. И това го прави вече 4 поредни дни въпреки най-различните методи, които изпробвахме против нея. Последната нощ дори в пчелина имаше оставено едно куче и въпреки него тя пак беше влизала. Не знам как не са се сбили и как мечката не го е убила.

    Методът на влизане е много прост - хваща с две лапи оградната мрежа и просто я свлича на земята, разкъсвайки теловете, с които е превързана към няколко кола. Самата мрежа също се намачква и на участъци се разтегля - въобще личи си каква колосална сила е употребена. После влиза в пчелина и с лапа събаря 3-4 кошера, взема си само 1 или 2 пити и останалото не го закача. Това всъщност помогна на колегата да спаси част от семействата. Особенно един от кошерите направо си е герой - семейството и майката оцеляха след 2 поредни събаряния. Има обаче и загубени семейства или само майки.

    Като цяло вътре в пчелина мечката се чувствува като у дома си - разхожда се, хапва си, ляга си да си почива, изхожда се по-малка и по голяма нужда и т.н. За утре ми обещаха снимки от следите и от изпражненията.

    Иначе колегата вече се отказа да се бори с мечката и днес направи офанзива да си мести кошерите в селото в двора. Проблемът е, че поради големия сняг лека кола не може да се приближи на по-малко от километър, така че мъкненето на ръка си е жива мъка. Ако днес не е успял да премести всичко, което може да се спаси, за утре съм обещал да му пратя бригада, за да се отхвърли работата по-бързо, иначе мечката ще доунищожи и малкото, което е останало.

    Та такива ми ти неща се случват тука около мене. Когато колегата си прибере кошерите в къщи, следващия кандидат пчелин за посещение от мечка е моят. И направо още от сега се чудя какво да направя, за да го защитя. Пушката ще я държа заредена зад вратата, но това е само ако се наложи да защитя жена ми или сина ми от директно нападение. Иначе нямам намерение да стрелям по мечката, но във въздуха бих пострелял малко, за да видя дали ще има някакъв ефект.

  5. #95
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Преди време бях написал, че на един от колегите на пчелина му беше идвала мечка. Тогава той успя да я изгони с имитиране на човешко присъствие (уриниране, стари парцали, напоени с парфюми и разни други миризми и т.н.). Сега обаче мечката се завърна и започна всяка една нощ най-редовно да си влиза в пчелина и да събаря по 3-4 кошера. И това го прави вече 4 поредни дни въпреки най-различните методи, които изпробвахме против нея. Последната нощ дори в пчелина имаше оставено едно куче и въпреки него тя пак беше влизала. Не знам как не са се сбили и как мечката не го е убила.

    Методът на влизане е много прост - хваща с две лапи оградната мрежа и просто я свлича на земята, разкъсвайки теловете, с които е превързана към няколко кола. Самата мрежа също се намачква и на участъци се разтегля - въобще личи си каква колосална сила е употребена. После влиза в пчелина и с лапа събаря 3-4 кошера, взема си само 1 или 2 пити и останалото не го закача. Това всъщност помогна на колегата да спаси част от семействата. Особенно един от кошерите направо си е герой - семейството и майката оцеляха след 2 поредни събаряния. Има обаче и загубени семейства или само майки.

    Като цяло вътре в пчелина мечката се чувствува като у дома си - разхожда се, хапва си, ляга си да си почива, изхожда се по-малка и по голяма нужда и т.н. За утре ми обещаха снимки от следите и от изпражненията.

    Иначе колегата вече се отказа да се бори с мечката и днес направи офанзива да си мести кошерите в селото в двора. Проблемът е, че поради големия сняг лека кола не може да се приближи на по-малко от километър, така че мъкненето на ръка си е жива мъка. Ако днес не е успял да премести всичко, което може да се спаси, за утре съм обещал да му пратя бригада, за да се отхвърли работата по-бързо, иначе мечката ще доунищожи и малкото, което е останало.

    Та такива ми ти неща се случват тука около мене. Когато колегата си прибере кошерите в къщи, следващия кандидат пчелин за посещение от мечка е моят. И направо още от сега се чудя какво да направя, за да го защитя. Пушката ще я държа заредена зад вратата, но това е само ако се наложи да защитя жена ми или сина ми от директно нападение. Иначе нямам намерение да стрелям по мечката, но във въздуха бих пострелял малко, за да видя дали ще има някакъв ефект.
    А защо не сложиш малко по едра морска сол и директно в нея какво няма да я убиеш но ако солта и пробие кожата ще и стане мноооого хубаво.

  6. #96
    Наблюдател
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    Благоевград
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    А защо не сложиш малко по едра морска сол и директно в нея какво няма да я убиеш но ако солта и пробие кожата ще и стане мноооого хубаво.
    Не нея не знам дали ще и стане хубаво ама на него ще му наложи много бързо да презареди с бойни

  7. #97
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Мечката е много бърза. Доколкото си спомням при нападение се движи с 12 метра в секунда. При стрелба с бойна пушка има голям откат и дори и при автоматично зареждане повторен изстрел с прицелване е възможен не по рано от 3-4 секунди след първия. За това време мечката изминава разстояние от 50 метра в посока към тебе. С две думи - няма време за втори изстрел.

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    1. По мечки не се стреля в БГ.
    2. При едрия дивеч, важен е първия изстрел, най-много втория.
    3. Отката не е проблем за който и да е стрелец, ако поне 10 пъти е гърмял с оръжието.
    4. Точно автоматичното оръжие няма силен откатат (в сравнение с болтовите карабини и гладкоцевните)
    5. За 3-4 секунди ще изпразня и 9-те патрона в Калашника и всичките ще са в мишената с големина на мечка.(до 150м).
    6. Но най-важното е: По мечки не се стреля в БГ.

    https://www.facebook.com/video.php?v=869449229733142
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #99
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    1. По мечки не се стреля в БГ.
    2. При едрия дивеч, важен е първия изстрел, най-много втория.
    3. Отката не е проблем за който и да е стрелец, ако поне 10 пъти е гърмял с оръжието.
    4. Точно автоматичното оръжие няма силен откатат (в сравнение с болтовите карабини и гладкоцевните)
    5. За 3-4 секунди ще изпразня и 9-те патрона в Калашника и всичките ще са в мишената с големина на мечка.(до 150м).
    6. Но най-важното е: По мечки не се стреля в БГ.

    https://www.facebook.com/video.php?v=869449229733142
    Защо 9, не 30-е заряден пълнител? Важно е и вида на куршума!

  10. #100
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    ....... За 3-4 секунди ще изпразня и 9-те патрона в Калашника и всичките ще са в мишената с големина на мечка.(до 150м).....
    Хайде още веднъж да преосмислиш написаните цифри, че като ги видят, световните шампиони по точна стрелба и снайперистите ще получат комплекс за малоценност..... Каубоите и бързите стрелци от дивия запад - също......

 

 
Страница 10 от 16 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •