Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 16 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 154
  1. #71
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Добре тогава. Да оставим мечките настрана. Можеш ли тогава да ми кажеш защо всеки, на когото му откраднат кошери, пропищява и започва да пълни форума с псувни и закани? А докато не са му били откраднати кошерите също е седял отстрани и е гледал сеира на другите пострадали, че дори е давал и "умни" акъли?

    Пак повтарям - всички акъллии моментално ще си обърнат мнението, когато циганите или мечките ударят и техния пчелин.

  2. #72
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Тема каква ограда може да спре мечка, и да затрудни крадци е полезна. Тема убих мечка, не съм виновен, и нямам угризения на съвеста е безполезна!

  3. #73
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А колко пилета, прасета, крави, риби и т.н. са убити в твоя чест, за да имаш мръвка на трапезата и кожени палта, тапицерии на коли или портомнета и т.н.. Въобще имаш ли си на представа колко живота са отнети заради тебе, за да можеш да се родиш и да израстнеш до момента? Това тежи ли ти на съвеста, или пак ще обявиш, че е чиста?

    И аз не бих убил мечка хей така без нищо, но ясно осъзнавам колко много кръв е пролята заради мене, поради което си знам че съм грешен, и ми е много гадно, когато някой друг се самообяви за СВЕТЕЦ, а всъщност не е ......

  4. #74
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Относно оградите.
    1, Ако месността не на път от републиканската пътна мрежа и портата или портала не са на пряк излаз на същата КАТ не ти трябва
    2, Хващаш гл. архитект на града и нещата излизат мн. по евтино и бързо /говорим за частен имот/ около 2000,00 лв.
    Не са нужни нито акт 15 и 16,нито пожарна и прочие. Проверено в 14,02 ч.

    Относно кражбата на кошери и прочие
    Манталитетът на Българина е такъв. "На мен това не може да се случи" така мислят 99% от нацията.
    В същият ред на мисли - Преди наводненията в цялата страна по медиите се тръби че се очакват обилни валежи, възможни са наводнения и прочие.Колко човека застраховаха имуществото си?!,а колко от тези които са били веднъж пострадало от природно бедствие се застраховат.Една застраховка излиза около 5,00 лв. на месец. Да жалко е че хората са загубили всичко или почти всичко градено с труд и лишения само за няколко мин., но кой е виновен- природата или безхаберието.
    Оправдания много и е лошо че първо почваме да се оправдаваме и в 90% си оставяме само с това да хленчим и оправдаваме.
    В много от ситуациите разисквани във форума сме скъпи на триците и евтини на брашно.

  5. #75
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от asm22 Виж публикацията
    Тема каква ограда може да спре мечка, и да затрудни крадци е полезна. Тема убих мечка, не съм виновен, и нямам угризения на съвеста е безполезна!
    Да така е и не е така, защото ако има държава, която мисли за народа си ще му помогне срещу мечката в случая. Не всеки е милионер, за да си строи солидни защитни съоръжения. А и не би трябвало! Матеев браво за поста си /73!

  6. #76
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от ciko Виж публикацията
    Относно оградите.
    1, Ако месността не на път от републиканската пътна мрежа и портата или портала не са на пряк излаз на същата КАТ не ти трябва
    2, Хващаш гл. архитект на града и нещата излизат мн. по евтино и бързо /говорим за частен имот/ около 2000,00 лв.
    Не са нужни нито акт 15 и 16,нито пожарна и прочие. Проверено в 14,02 ч.

    Относно кражбата на кошери и прочие
    Манталитетът на Българина е такъв. "На мен това не може да се случи" така мислят 99% от нацията.
    В същият ред на мисли - Преди наводненията в цялата страна по медиите се тръби че се очакват обилни валежи, възможни са наводнения и прочие.Колко човека застраховаха имуществото си?!,а колко от тези които са били веднъж пострадало от природно бедствие се застраховат.Една застраховка излиза около 5,00 лв. на месец. Да жалко е че хората са загубили всичко или почти всичко градено с труд и лишения само за няколко мин., но кой е виновен- природата или безхаберието.
    Оправдания много и е лошо че първо почваме да се оправдаваме и в 90% си оставяме само с това да хленчим и оправдаваме.
    В много от ситуациите разисквани във форума сме скъпи на триците и евтини на брашно.
    Лесно е да се прави нещо когато си финансово подсигурен. Някой хора трудно преживят с наличните си средства и те немогат да отделят и 50ст. на ден!

  7. #77
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    А колко пилета, прасета, крави, риби и т.н. са убити в твоя чест, за да имаш мръвка на трапезата и кожени палта, тапицерии на коли или портомнета и т.н.. Въобще имаш ли си на представа колко живота са отнети заради тебе, за да можеш да се родиш и да израстнеш до момента? Това тежи ли ти на съвеста, или пак ще обявиш, че е чиста?

    И аз не бих убил мечка хей така без нищо, но ясно осъзнавам колко много кръв е пролята заради мене, поради което си знам че съм грешен, и ми е много гадно, когато някой друг се самообяви за СВЕТЕЦ, а всъщност не е ......
    Това са все животни отглеждани с една единствена цел след определен период от време да послужат за храна на човка. Никъде в постовете си не съм писал че съм светец или искам да бъда такъв.Но когато се унищожават, избиват или по някакъв начин се намалява популацията на даден вид или трофейни животни не мога да мисля по др. начин.

    Тази тема също много се разводни и премина в друга посока.

  8. #78
    Забранен
    Регистриран
    15.06.2011
    Мнения
    115
    Пчеларски район
    Община Дулово, област Силистра
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Лесно е да се прави нещо когато си финансово подсигурен. Някой хора трудно преживят с наличните си средства и те немогат да отделят и 50ст. на ден!
    Говорим за по малко от 50 ст.
    500 ст./ на 30 дни. = на 17 ст. на ден. Това е при застраховка с електроуреди висок клас покриваща всичко за което можеш да се сетиш.
    Така е. Голяма част от хората в Б-я /да не казвам булшенството / живеят под социалния минимум, но кой е виновен за това?

  9. #79
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2014
    Мнения
    35
    Някой чувал ли е дали има мечки в Североизточна България?

  10. #80
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2014
    Мнения
    35
    Според мен това видео е полезно https://www.youtube.com/watch?v=Sv2G-aRDvyY

 

 
Страница 8 от 16 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •