Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910
Резултати от 91 до 95 от общо 95
  1. #91
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Навјарно е че тези надрам-чни покривки са добри. през мрежата на б-рзо може да видиш какво се случва в кошера, и ако трјабва интервенција приступваш, аако не прод-лжаваш натат-к. само преко мрежата трјабва да стои фибран или нјакој друк материјал да не би било "пропух".
    Точно е да тази мрежа трјабва да е стално покрита да се не би нарушавала микроклимата в кошера.Отвара се само когато се в-рши транспорт на д-лги релации.

  2. #92
    Автор
    Регистриран
    19.02.2013
    Мнения
    182
    Пчеларски район
    Петрич
    Цитат Първоначално публикувано от BateMisho Виж публикацията
    Надрамъчната табла на снимката е от следната тема http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=368

    Някой дали е пробвал подобно решение за лятна вентилация и има ли облекчаващ температурен ефект в жегите? Споделих с по-възрастен пчелар идеята си да изрежа отвор в таванките - около 40х10см и той ме нахока, че "така нарушавам микроклимата във фабриката за производство на мед".
    Всичките ми кошери са с такива табли.Цяла зима нищо не съм слагал върху мрежата.Заклейване почти нямам, само тук-таме в някой край и то по малко.Много са удобни да хвърлиш едно око особено сега, да видиш дали са изяли питката.Засега съм много доволен.Имам същите отвори и на дъното.

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Още малко мнения по въпроса.

    http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=45&page=5
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #94
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Не е ли по-добре вместо мрежа, да е решетка за "ловене на прополис"- 2 в 1..? Аз откраднах начин от колеги и юни месец махам таблите и слагам само решетка за клей.

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Всички семейства се бяха качили на мрежата изглежда много и харесва там.

 

 
Страница 10 от 10 ПърваПърва ... 8910

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •