Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 95
  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    НАДРАМЪЧНА ПОКРИВКА.

    Колеги предлагам в тази тема да коментираме всички въпроси свързани с това кой, каква надрамъчна покривка използва.Това използвам аз.

    .
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    А ползвали ли сте топла хранилка? Представлява нещо такова:


    Отгоре се покрива със стъкло или прозрачен материал и върху него се поставя отоплителен материал.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    08.10.2010
    Мнения
    27
    Може ли да дадете по-подробно описание на конструкцията и начина на използване?

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    129
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    А каво мислите за надрамачна табла и покрив комбинирани. Намерил съм снимките в нета мисля че са на производител на кошери от Добрич.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Станко, как осъществяваш вентилацията през зимата на кошера, след като хранилката и стириопора запушват пътя към капака, където имаш вентилационен отвор - акоимаш де ? Каква система кошери ползваш?

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Цитат Първоначално публикувано от nolkov
    Станко, как осъществяваш вентилацията през зимата на кошера, след като хранилката и стириопора запушват пътя към капака, където имаш вентилационен отвор - акоимаш де ? Каква система кошери ползваш?




    Вентилацията регулирам чрез долната и горната прелки.Свалям и голямото капаче на хранилката.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Цитат Първоначално публикувано от stanko1972
    Вентилацията регулирам чрез долната и горната прелки.Свалям и голямото капаче на хранилката.
    На капака нямаш вентилационни отвори, така ли. И ако е така това ли е за предпочитане или по-добре е да има. Питам защото ми предстои да закупя кошери, та се питам какви да са Дадан-Блат или Лангстрот-рут. Сега ще започвам с пчеларството, като хоби, и имам много въпроси на които търся отговори.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    На капака не съм правил вент. отвори. Според мен започни с МК система ЛР.Но си поръчай модулен кошер става и за двете системи и ДБ и ЛР, ако се раздумаш.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Мишепредпазителите не трябва ли да са на обратно? Така както са....да не влезне мишока :D

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    216
    Цитат Първоначално публикувано от stanko1972
    Цитат Първоначално публикувано от nolkov
    Станко, как осъществяваш вентилацията през зимата на кошера, след като хранилката и стириопора запушват пътя към капака, където имаш вентилационен отвор - акоимаш де ? Каква система кошери ползваш?




    Вентилацията регулирам чрез долната и горната прелки.Свалям и голямото капаче на хранилката.
    при така отвореният кошер нямаш проблеми с вентилацията така ли? На полистирола не се ли кондензира влага?

 

 
Страница 1 от 10 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •