Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 32 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 315
  1. #31
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2014
    Мнения
    12
    Цитат Първоначално публикувано от vlado 9 Виж публикацията
    А като го налепят с клей,както сега заклейват дали има значение от какво е платното
    Колкото и да го налепят с клеи колега ,през памучният плат винаги ина вентилация,която не позволява конденз.

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    а възможно ли е на лр кошер да се замени възглавницата с памучен плат и отгоре капака?

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2014
    Мнения
    12
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    а възможно ли е на лр кошер да се замени възглавницата с памучен плат и отгоре капака?
    Значи,наи напред да уточним нещо.Възглавницата под капака се поставя за да може лятно време ,ако кошерите са на слънце целодневно да не прегрява гнездото от топлината на капака,а не за да предпазва пчелите от изстиване.Зимно време тази възглавница обаче причинява голяма вреда.Задържа изпаренията и поема влагата ,пречи на въздухообмена в гнездото,то е влажно и оттам почват болестите.Наи важно за пчелите е достатъчно храна за зимата ,сухото гнездо ,от добрия въздухообмен и третиране с ОК ноенври.Моите кошери са под овошки ,лятото са на сянка след 10 часа и нямат нужда от възглавница,а само над рамките плат 1 слои с площа на плодника,а под плата 4 пръчки напречно на рамките ,за да може пчелите да се придвижват отгоре между рамките.оставам един отвор в плата ,над които поставям хранилката.Тази хранилка стои там постоянно,макар и празна през лятото,защото там също отива част от изпаренията и кондензират в вид на капки.Памучноя плат над плодника

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Не е ли по-добре магазина с празни рамки за зимата да се поставя под плодника, вместо над него?

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    07.04.2014
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    попово
    какво да слагам в този фогер и кога да го ползвам?

  6. #36
    Забранен
    Регистриран
    24.12.2013
    Мнения
    93
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    Не е ли по-добре магазина с празни рамки за зимата да се поставя под плодника, вместо над него?
    ами аз така направих ще ти кажа напролет резултата но обема според мен едва ли пречи храна да има

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    07.04.2014
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    попово
    Цитат Първоначално публикувано от iskren78 Виж публикацията
    какво да слагам в този фогер и кога да го ползвам?
    а сега де ????????????

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Пашата закъсня тази година и ще започна третирането от началото на септември.
    Стимулиращо подхранване с рядък сироп май няма да се наложи, кошерите тази година са много добре на пило в момента.

  9. #39
    Наблюдател
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    23
    Здравейте и аз се запалих тази година по пчеличките ама нищо не отбирам.)Пролетта си хванах рой и август месец купих още 5 кошера.Роя изгради 12 плодникови рамки и мед е събрал мисля достатъчно, по мое изчисление има над 15кг.Другите кошери също са добре освен един който ме съмнява че е със стара майка, но ще го "зазимя" ако е писано да оцелее ще го бъде.И понеже ми е тъмна Индия четох много гледах филми и какво ли не в момента в главата ми е каша и то голяма.Въпроса ми е свързан по темата намислил съм да извадя по една рамка от кошер(ДБ) и да увелича междурамковото растояние, да не стеснявам но се чудя да поставя ли магазините над кошерите или не моля знаещите да ми дадат съвет.

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    24.01.2014
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    ХАСКОВО
    Здравей колега, и аз като теб от таз година имам 5 кошерчета ЛР, и чета, и гледам филми, абе същата ситуация. Но да ти кажа какво знам от стар пчелар с над 80 кошера ДБ, зазимява като поставя празния магазин под корпуса, а на пролет го връща над него. Защо увеличаваш разстоянието между рамките ? С каква цел ?

 

 
Страница 4 от 32 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 11 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 11 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •