Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 23 от 32 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 221 до 230 от общо 315
  1. #221
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Бъди сигурен, че е проблем на всяка 15 пчела да е паднал 1 акар. Все пак ,отчиташ само падналите акари. Ами тези които са в пилото или пък върху пчелите, но не им е подействало третирането? То тогава съотношението ще бъде не 15:1, ами 5:1.

  2. #222
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Това, че на 15 000 пчели са паднали 1000 акара не знам дали е проблем.
    Това, че в един милионен град има един болен от холера, един от чума и един от бяс дали е от значение. А не е задължително и тримата да са - може и само по един от тримата.

  3. #223
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Не е същото. При липса на пило е все едно болния е изолиран и или оздравява (при последното третиране) или умира преди да бъде пуснат от изолатора (да започне пилото).

  4. #224
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не е същото. При липса на пило е все едно болния е изолиран и или оздравява (при последното третиране) или умира преди да бъде пуснат от изолатора (да започне пилото).
    Ти дай да ти кихна в лицето и пак ме изолирай. В случая за каква изолация говорим. Паднали са няколко - други ще ги сменят и толкоз - какво значат тук някакви си 1000 акара? Хаха - нещо подобно съм чувал и на друго място.

  5. #225
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Не е същото. При липса на пило е все едно болния е изолиран и или оздравява (при последното третиране) или умира преди да бъде пуснат от изолатора (да започне пилото).
    Дали?
    Ти отчиташ само акарите, но не и вирусите които те разпространяват, което е по-сериозния проблем.
    В момента не мога да ти пусна едно изследване (тъй като го нямам на този компютър), при колко акара всеки един от изследваните два вируса ( един вирулентен и един "безобиден") се превръща в смъртоносен за семейството.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #226
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Ахиле,
    като гледам отдавна присъстваш във форума, но от скоро си доста активен, в което няма нищо лошо, но все пак ми се струва, че освен да трупаш личен актив с броя на постовете, няма нищо позитивно в приствието ти.

  7. #227
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Сега, казах че сьм третирал 3 пьти оксалова и паднаха общо 3х200=600 акара. Явно е останало нещо в пилото и за още 40 дена до 30.09 са станали 1000 които падат след това третиране. Тези 1000 акара не са стояли много по пчелите. Не казвам, че 1000 акара не са проблем, но има значение предполагам и колко време са стояли в кошера. Кьм 30.09 имаше 4000 килийки пило, и сега като третирам ще разбера в колко от тези килийки е имало акар.
    Винаги може по-добре.

  8. #228
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Сега, казах че сьм третирал 3 пьти оксалова и паднаха общо 3х200=600 акара. Явно е останало нещо в пилото и за още 40 дена до 30.09 са станали 1000 които падат след това третиране. Тези 1000 акара не са стояли много по пчелите. Не казвам, че 1000 акара не са проблем, но има значение предполагам и колко време са стояли в кошера. Кьм 30.09 имаше 4000 килийки пило, и сега като третирам ще разбера в колко от тези килийки е имало акар.
    Не ме разбирай погрешно, но тези аритметики, които правиш са погрешни,защото не вкл.доста неизвестни в уравнението,. Казваш, че тези 1000 акара не са стояли много по пчелите, но се запознай със стадиите на развитие и размножаването му. Едва тогава ще добиеш ясна представа за неизвестните, които липсват от твоята задачка, както и тяхната числена стойност.
    Е с приближение, защото има и други фактори, както сподели Скутелатор.

  9. #229
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Така или иначе той не може вече нищо да направи. Може единствено да се опита да свали бройката на акара до минимум след приключване на пилото. Аз се пека на същия огън. Имам много акар. Според мен роевата треска в началото на лятото със повечето търтиево пило спомогна за бясното увеличение на акара. Топлата есен сега също помага на акара. В момента моите имат 2-3 рамки всякакво пило вкл. яйца. Акара с крие в пилото и колкото и да са смотани разните ленти според мен те щяха да са по-подходящи за мен тази есен.

  10. #230
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Същата работа и при мен, много акари. Към средата на август земята под кошерите удивя от безкрили пчели, третирах с пудра захар и после с ОК. В началото на септември даже по рано въпреки че имаше още паша извъртях меда, свалих 3тия корпус и сложих ленти супер стрип и започнах да им давам витамини и нозевит+. До към средата на месеца изчезнаха обезкрилените пчели. От захарта и ОК паднаха по около 200- 300 акара а от лентите паднаха хиляди. Беше ме страх какво е останало в кошерите, но при последния повърхностен преглед видях, че почти всички семейства имат повече от 1 корпус пчели. 2 семейства се стопиха много или което е по вероятно избягаха работничките заедно с майката, новите майки се оплодиха но ги обединих, сега чакам да спре пилото да ги третирам за последно с ОК.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 17.10.2014 в 12:37.

 

 
Страница 23 от 32 ПърваПърва ... 132122232425 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •