Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 22 от 32 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 211 до 220 от общо 315
  1. #211
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Оксаловата я пръсках 3 пъти през 7-8 дена. Последното пръскане да е било към 20 август. Следващото с другия препарат на 30 септември.
    Тука въобще не става въпрос за препаратите. След оксаловата си падаха по около 200 акара след всяко третиране. Обаче от 20.08 до 30.09 за 40 дена са се пръкнали още 1000 акара. Което сериозно ме кара да започна да използвам мравчената киселина която го унищожава и в пилото.
    Незнам по кой метод третираш с ОК.
    В края на този или началото на следващия месец третирай с ОК чрез накапване(разтвор от захарен сироп и ОК) тогава няма да има вече пило и със сигурност ще унищожиш акара до голяма степен. То за това с ОК се третира не през август, а когато няма пило. Има доста писано във форума за третирането срещу акара. Чети, разсъждавай и прилагай дадените примери.

  2. #212
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Накапването декември грешка няма но без пилото е друго. Ми те моите да не са от онази гора дето живеят с акарите В понеделник ще третирам сьщия кошер от снимката още е на 10 рамки пчели и ще видя колко ще има още.
    Винаги може по-добре.

  3. #213
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Нещо грешно се ориентираш. Това, което е под името ми е когато съм се регистрирал, а не когато ти пиша поста.
    Поствал съм линк към лекция на пчелар относно третирането с ОК, само че в друга тема. Чети колега и не се учудвай на твоти постижения, относно акара!

  4. #214
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Нещо грешно се ориентираш. Това, което е под името ми е когато съм се регистрирал, а не когато ти пиша поста.

    Не имам предвид, че аз декември правя накапването с ОК и падат на 100%. Правилно те разбрах какво ми казваш. Накапването го правя по новозеландския нарьчник, мисля че е качван вьв форума.
    Винаги може по-добре.

  5. #215
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Е да де ама Нова зеландия няма нищо общо с България, още повече със Сливен, където пчеларстваш, освен думата "пчела". Все пак ти си знеш, пчелите са си твои и процедираш както ти искаш.

  6. #216
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колеги,хубаво коментирате количеството на акара,но нищо не казвате за пчелите.За да се е излюпил толкова акар,означава,че толкова пчели са нефелни и съответно с по-голям риск да развият някаква болест.Имате ли безкрили пчели,умрели разпечатани оформени какавиди,деформирани пчели?Смятате ли,че тази степен на опаразитяване не заплашва семейството през зимата?При мен също имаше акар и комбинирах пръскане с ОК,а последното беше Апифит с Нозевит,отделно скоро ще им сложа тимол на кристали в чорапче до пролетта.Ако пръскането с Апифит се отразява на акара,смятам да го включа по-често наместо пушалка.

  7. #217
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Е, поне не се скарахме. Значи имаме напредък..........

    На мене ли така ми се струва, или наистина вечерната ракия влияе на качеството на постингите?
    Блага ракия железни врати отваря!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #218
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от m_pchelari Виж публикацията
    Оксаловата я пръсках 3 пъти през 7-8 дена. Последното пръскане да е било към 20 август. Следващото с другия препарат на 30 септември.
    Тука въобще не става въпрос за препаратите. След оксаловата си падаха по около 200 акара след всяко третиране. Обаче от 20.08 до 30.09 за 40 дена са се пръкнали още 1000 акара. Което сериозно ме кара да започна да използвам мравчената киселина която го унищожава и в пилото.
    Какъв беше другия препарат
    Милен Михов

  9. #219
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    ....Вземи например скутелатора....имаш лошия навик да е все отгоре. Прав е в 98% от случаите, но понякога ще се опита да ти донесе вода през десет села за да те убеди, че е прав и в другите 2% където греши .....
    Ха ха. Съгласен. Имай в предвид че аз много внимателно си подбирам битките (а не че съм всезнаещ) и много рядко коментирам неща за които не съм абсолютно сигурен (до колкото това въобще е възможно). Понякога просто ме мързи (както във случая) и си затрайвам за неща които човек и без това сам ще открие (или прочете от другаде, ако е любознателен) след време.

  10. #220
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Колеги,хубаво коментирате количеството на акара,но нищо не казвате за пчелите.За да се е излюпил толкова акар,означава,че толкова пчели са нефелни и съответно с по-голям риск да развият някаква болест.Имате ли безкрили пчели,умрели разпечатани оформени какавиди,деформирани пчели?Смятате ли,че тази степен на опаразитяване не заплашва семейството през зимата?При мен също имаше акар и комбинирах пръскане с ОК,а последното беше Апифит с Нозевит,отделно скоро ще им сложа тимол на кристали в чорапче до пролетта.Ако пръскането с Апифит се отразява на акара,смятам да го включа по-често наместо пушалка.
    Това, че на 15 000 пчели са паднали 1000 акара не знам дали е проблем. Дори и да ги отпишем тези 1000 пчели кошера си е пак един от най-силните ми. Не мисля, че сме оспамили темата, акара и запасите са най-важни за презимуването. В понеделник ще направя клип с прегледа на същия този кошер и ще коментираме. Освен това ще го третирам и очаквам поне 400-500 акара да паднат още.
    До капанец, другия пепарат е течен флуметрин, но третирането ми е нестандартно на мой риск и затова няма да го коментирам.
    Винаги може по-добре.

 

 
Страница 22 от 32 ПърваПърва ... 122021222324 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •