Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 32 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 315
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    03.08.2012
    Мнения
    51
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Говори се за зимуване на мрежесто дъно ..... Защо не вземете да им иззидате около кошера с тухли и вар???

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    08.07.2014
    Мнения
    102
    Пчеларски район
    Трънско
    ^ Къде се говори за зимуване на мрежесто дъно? Ако толкова те дразни въпросът ми, подмини го, няма нужда да се правиш на интересен.
    Христо Йорданов

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    27.02.2013
    Мнения
    118
    Пчеларски район
    стара загора
    Аз също считам , че в желанието си да направим нещо добро за пчелите често се престараваме излишно а в някои случаи стигаме до откровени глупости. Моите отново ще зимуват с мрежестите дъна а ще имам и такива чиито стени на кошерите са с дебелина 12 мм
    www.rabotilnicata.hit.bg мебели и обзавеждане по индивидуален проект

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колеги,всички обичаме пчелите си,но в стремежа да ги улесним,не им вършим голяма услуга.Все едно имате малко дете,което постоянно обличате дебело,пазите го да не се изцапа и т.н. и накрая резултата ще бъде един често задаван въпрос - къде сбърках?

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2014-07-06 14.27.46.jpg
Прегледи:      733
Размер:	243.6 KB
ID:	1795Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	2013-06-26 13.03.52.jpg
Прегледи:      737
Размер:	151.4 KB
ID:	1796моите 3 та година ще зимуват на мрежесто дъно и нямам оплаквания а и добре се развиват

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Пчелите загиват от глад,не от студ.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    09.05.2014
    Мнения
    46
    Пчеларски район
    с.Красава общ.Брезник
    Рояците които се хващат по клони на дървета, стрехи и тн. кой им слага топлоизолации !? ми никой и не загиват от студ - следователно студа не им е чак такъв проблем ... следователно не се вманиачавам в тази "грижа". Аз силните семейства мисля, че въобще няма да ги храня (даже може да се наложи като махна магазините около 20ти август да вадя и плодникови пити и да слагам празни защото се очертава да има много до късно поддържаща планинска паша а те са наблъскали плодника с мед. Имам една отводка и едно рояче на които ще ударя по едно рамо със захарен сироп (или ще им сложа готови пити с мед от силните кошери - това ще го решавам в движение). Третирам срещу вароатоза с лентички и ги оставям намира. Някъде средата на Ноември ще им сложа по едно парче стъклена вата под капака и следващо отваряне чак като стане време за питките от захаросан мед и пудра захар.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Колега,joromainata ,
    "Кефиш" ме със снимката.Така трябва да изглежда пчелар при работа с пчелите.Без скафандър , ръкавици и димогенератор.Успех!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Хаха Жорката е много готино момче ама май вече му трябва стълбичка?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Пчелите загиват от глад, не от студ.
    Това си е доста фалшива истина. Дефакто е така, но при под минус 12-13 градуса консумацията на мед скача 6-7 пъти, което води до повишена влага в кошера, повишен риск от стомашни проблеми, нозматоза и така нататък. Така че зависи за каква зима говорим. Много хора хранят януари, февруари, но според мен това е все едно да спреш маратонец 5 километра преди финала и да го натъпчеш със свинско.

 

 
Страница 2 от 32 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •