Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 23
  1. #11
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов
    Втулката ако е направиш по цялата дължина е по-добре, и да се върти свободно в болта,тогава ще получиш това; ремъчно ;движение на телта,а и втулките ако са пластмасови телта ще се движи точно така както ти е била идеята,така мисля.
    Да си кажа право , това го нахвърлих с подръчни материали.Зная , че с цяла втулка ще е по добре , понеже тук се получава ефекта , че телта се врязва между двете.Сега си мисля да взема утре да потърся пластмасови макари за конци , да разширя отвора до 8 мм, и да пробвам със шпилка.Идеята за макарата освен , че е пластмасова , е и че си има уширителите от двете страни.
    Само , че пак си мисля , че когато дърпам телта за да я нанижа , тя ще де опита да опъне макарата към оста и и така няма да се върти макарата, а ако има лагерче ще е по друго.Ще пробвам и така.
    Благодаря за мненията.

  2. #12
    Цитат Първоначално публикувано от Spens
    Ако използваш кухи нитове и при това положение ще върши работа. wink;
    Ако може да ви попитам , какво точно представляват кухите нитове?
    Познавам само обикновенни , за такива чувам от вас.
    Благодаря ви.

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    139
    Вгледай се горе на първото мнение на nikberк в рамката колега, има и пликчета на снимките с тези нитове,продават ги по пчеларските магазини .Има и машинки за разпробиване и поставяне на нитовете,мисля че има теми и снимки някъде из форума.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    За моя станок използвах метални калерчета за шевни машини на които се навива долния конец. Продават се в магазините за конци или за шевни машини. Струват стотинки и вършат чудесна работа.

  5. #15

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    21.10.2010
    Мнения
    9
    Пчеларски район
    n.zagora
    Вече трета година ползам такъв станок направил съм го с шест обтяжни ролки от ауди 80 върши страхотна работа и пести много време.

  7. #17
    Не се получава с това чудо , изрових стари пластмасови макари , но проблема е в това , че зателвам вертикално и с повече телове и не може да се движи телта свободно.
    Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш.
    Алберт Айнщайн.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2013
    Мнения
    12
    Това са моите станоци за зателване на рамки, които направих. Работят перфектно.




  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    17.05.2013
    Мнения
    30
    До колко милиметра трябва да се огъва летвата на рамката при натиск с ексцентричния лагер или там подобен притискач.Да не е проблем при връщане на свободна позиция на ръчката,рамката да оставя в прибрано положение като се опъне тела.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2013
    Мнения
    12
    Аз лично го променях няколко пъти, докато стигна до оптимален вариант подходящ за мен. Всичко което се прави саморъчно, го настройваш според твоите удобства и начини на работа. Тестваш и ако има неща за изглаждане - променяш. Първият път когато го направих, свиваше рамките и те не можеха да се изпънат. Като цяло трябва натиска да бъде минимален, все пак телта я опъваме преди това и с ръце. В момента станока изглежда по коренно различен начин и доста опростен. Когато имам време ще го снимам и ще кача нови снимки.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •