Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 19 от общо 19
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    машинката я имаше на Плевен и е на фирма ЕВРОТОМ ето линк има я в каталога http://www.evrotom.org/o_nama.html

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Добро като идея, но за малко кошери. Тази година редя корпусите един вьрху друг а отдолу вентилатор, под вентилатора голяма специално направена пушилка в която сипвам бадемово олио или гранясало олио от фритюрник. Резултата е задоволителен имам идея да го направя на самоходна установка и да добавя още някаква гадна миризма за още по-добьр резултат.

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    29.12.2012
    Мнения
    72
    Няма ли да умиришеш и меда бе човек!

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Друг вариант е чрез издухване. Има такива моторни издухвалки. Ако има ток на пчелина става и с мощна прахосмукачка. Това http://www.onlinemashini.bg/izduhvat...301-600w-/3268 върши идеална работа.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Друг вариант е чрез издухване. Има такива моторни издухвалки. Ако има ток на пчелина става и с мощна прахосмукачка. Това http://www.onlinemashini.bg/izduhvat...301-600w-/3268 върши идеална работа.
    Точно с такава се набутах миналата година с 50 лева и се уверих че за нищо не става (освен да си чистя прахта в работилницата). Миналата година я ползвах в периода между липата и слънчогледа, освен неудобството че е с кабел с който винаги трябва да се съобразяваш, издуханите пчели сякаш двойно повече се настървяват да се върнат там от където са били издухани и настава една страшна какафония. За мен лично най доброто средство за отстраняване на пчелите от медовите пити е пчелогонката - за един час свалям по 20 - 25 магазина без изобщо да бързам.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цеко и аз се набутах с такава евтина,но като видях че нестава си купих от 450лв,и се РОДИХ наново.Така ги издухва че една не остава вътре.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Проблема не е в това че не духа, моята духа яко, но с тия кабели е доста терсене, а и стремежа на издуханите пчели да се върнат пак на питите също не е за подценяване. Пак казвам без да правя реклама, пчелогонката за мен е най практична и удобна - остава по някоя пчела и най вече търтей, но те много лесно се премахват от питите с едно тръскане или смитане (аз ползвам четка за прах).

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    31.01.2013
    Мнения
    7
    машинката на Евротом е идеална и то на добра цена .в Бургас в склад на едро е 150лв.Това лято я ползвах работи на акумулатор и то много добре.Недостатъка и е че къса ремъчетата.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •