Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 24
  1. #11
    Потребител
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    53
    Пчеларски район
    Русе
    Срока е до края на април, но не чакайте последния момент. Попълва се много лесно, не ти трябва счетоводител. Което не ти е ясно го пропускащ, в НАП ти обясняват и попълващ на място. Може да пишеш доход по малък от платените осигуровки и данъка пак е 0!

  2. #12
    Потребител
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Бургас
    Не съм специалист в счетоводството, но мисля че всеки регистриран пчелар трябва да пусне и Приложение 3, защото и да не е участвал в Програмата е получил държ.помощ de minimis което е доход.От него се приспадат 60% разходи за дейността /в графа 1.8/ и размера на платените осигуровки.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    02.02.2013
    Мнения
    29
    Благодаря на колегите които взеха отношение по въпроса ми за данъчните декларации. Това което последно разбрах е, че когато няма доходи от реализирана продукция пчеларят регистриран като земеделски производител подава само годишната декларация заедно с приложение 3. Останалите декларации не се попълват и не се подават.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Аз така си попълних декларацията и стана много лесно. Даже имах и още едно приложение, защото работя и на трудов договор. В този случай трябва и оригинална бележка за доходите от работодателя.
    Накрая се попълва и "СПРАВКА ЗА ОКОНЧАТЕЛНИЯ РАЗМЕР НА ОСИГУРИТЕЛНИЯ ДОХОД".
    Изобщо не е сложно.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    4
    Здравейте колеги интересува ме следното: пенсионер съм и не съм земеделски производител.Интересува ме дали трябва да подавам данъчна декларация ,ако доходът ми е под 1000лв?Имам Приемателно-предавателен протокол.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    29.03.2013
    Мнения
    9
    Да , ще трябва да се подаде декларация. От какво точно Ви е дохода?

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    17.01.2012
    Мнения
    4
    От продаден мед .

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    29.03.2013
    Мнения
    9
    Да, не забравяйте, че до края на април трябва да го направите wink;

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    29.03.2013
    Мнения
    9
    Цитат Първоначално публикувано от Бай Иван
    Здравейте колеги интересува ме следното: пенсионер съм и не съм земеделски производител.Интересува ме дали трябва да подавам данъчна декларация ,ако доходът ми е под 1000лв?Имам Приемателно-предавателен протокол.
    забравих да попитам- имате ли инвалидност?

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    25.03.2013
    Мнения
    99
    В подобна ситуация съм като Бай Иван-продаден мед с документ за покупко-продажба на Майка ми която е пенсионер и има документ за инвалидност с валидност до 2003.Било и обяснено навремето че,това решение от ТЕЛК става безсрочно заради това че е пенсионерка. Та въпроса ми е ще го признаят ли в НАП,и няма да платим данък защото е под 8000 лв. или да се глася за плащане на целя данък?

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •