Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 20 от общо 20
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Имах от по-евтините - желязни с месингови покритие. Установих, че са желязни след третиране с мравчена киселина - ръждясваха яко въпреки покритието, а теловете са инокс. Така, че според мен ако се ползват иноксови телове, по-добре капсите да са от месинг.

  2. #12
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Аз ползвам скобички за такер. Предполагам същото ползват и в по-голямата част от Бълария и чужбина. Една кутия от 5 000 скоби (за пневнатичен Райдер) струва към 15 лв, докато съм срещал капси и за 10 лв 100 бр.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #13
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    126
    Пчеларски район
    Ябълково, обл. Хасково
    Аз бих купувал капсички от теб, ако се получи работата с вноса. Тази година взех 10 000, догодина 20-30 000 мога да взема. Като гледам, дебелината на всички е еднаква. От другите мерки избери нещо средно. И се замисли по въпроса да направиш един онлайн магазин- склад за продажба само на едро, че ми писна от "имаше, ама свърши" или "ще заредим скоро"... Тез' пчеларски магазини все едно зареждат по 5 бройки от артикул и искат с тях да си оправят финансовото положение.
    Ако вървиш след муха, ще стигнеш до лайно...

  4. #14
    Купувам ги от Сърбия(ТАШМАЙДАН).Там всички продават,но има един търговец ,който само това продава+пробивача.Пакет от 10 000 бр.го взимам за 20 евро.Между другото почти всички магазинери в София ,а и от страната пазаруват на едро от там.Закупувал съм пробивач и от Евротом ,малко по евтин беше(800 динара),но качеството не е същото като на този търговец от който пазарувам вече всяка година.

  5. #15
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Явно това е първоизточника на Българските пчеларски магазини, но именно този първоизточник нещо се е издънил в момента, и от магазините не могат да си доставят кабзи. И това доведе до дефицит.

    Между другото днес ми дойде пратка от Китай с кабзи, така че мога да услужа, ако някой много я е закъсал. Моите кабзи са с диаметър 2.4-2.5mm в зависимост от това дали се мери в по-предната или по-задната част. Дължината също така варира между 4.4 и 4.8mm, има дори и случаи на 4.9mm. Явно този разброс е свързан с технологията на производство.

    Точно този размер кабзи според мене е най-оптимален както по диаметър (3mm e много, 2mm е малко), така и по дължина. Когато имаме W обтелване, в дупката могат да се сложат две насрещни кабзи, които да защитават и двата ръба на дървото. Когато имаме право обтелване, достатъчна е само една кабза от външната страна на рамката.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    03.03.2011
    Мнения
    33
    Не се занимавай с глупости. Вземаш рамката и набиваш скобички с ръчен такер. Скобичките имат формата на свод и нагласяш силата на пружината така че да остане малък процеп и промушваш телта. Готово. Дори съм склонен да шия основите с рибарски конец и после с ролката да притискам. Не съм пробвал но е идея. Ще видя от къкде да намеря такъв конец.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.05.2014
    Мнения
    334
    Пчеларски район
    Айтос
    Скоро гледах клип на колега във фейсбук, как зателва VVV с такер, няма пробиване няма низане, директно по време на коването се поставя и тела...

  8. #18
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Скоро гледах клип на колега във фейсбук, как зателва VVV с такер, няма пробиване няма низане, директно по време на коването се поставя и тела...
    Имам такива рамки обтелени с малки U-образни телчета или гвоздеи(около 3мм). Предполагам, че са 20-30 годишни и все още са в кашони. Малки са иначе щях да ги използвам и качеството е доста по-добре от сегашните.
    Че това не е нещо ново, а забравено старо.
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  9. #19
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2010
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    с. Брестовене, общ. Завет
    От къде мога да си намеря капси за обтелване на рамки? Моите рамки са разпробити с 3мм бургия, така че капсите трябва да са минимум 3мм широки.

  10. #20
    Наблюдател
    Регистриран
    22.12.2014
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    община Аврен
    Потомствен пчелар съм. Собственик съм на митническа агенция и мога да помогна за вноса на капсите . Имам опит по вносове на всякакви простотии от Китай включая спедицията.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •