Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 66
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    03.07.2014
    Мнения
    5
    Пчеларски район
    haskovo

    Зазимяване на един корпус на корпусен кошер

    Здравейте, за първа година ще пробвам корпусно отглеждане на пчели, и направих няколко отводки но нямам изградени основи за втори корпуси. Въпросът ми е ще могат ли да зимуват на 1 корпус.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Всичко могат. Според зависи.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #3
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Всичко могат. Според зависи.
    Помогна ли му със отговора който му даде или се направи на интересен
    Милен Михов

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    25.05.2013
    Мнения
    125
    Пчеларски район
    Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от slavi76 Виж публикацията
    Здравейте, за първа година ще пробвам корпусно отглеждане на пчели, и направих няколко отводки но нямам изградени основи за втори корпуси. Въпросът ми е ще могат ли да зимуват на 1 корпус.
    Миналата година бях пред същата дилема защото късните ми отводки успяха да изградят 4-6 рамки от втори корпус, но не бяха достатъчно силни за да ги оставя на два корпуса отнех по-празните рамки и ги оставих на първи корпус. Иззимуваха ми на 100% и тази пролет се развиха перфектно до пролетните дъждове. Да уточня, че съм с дълбоки дъна и се получава достатъчен обем с оглед на движението на въздуха вътре в кошера. Не зная как ще е при другите дъна.

  5. #5
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Да, ще е нужно само по ранно подхранване.

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    Миналата година имах четири такива семейства, иззимуваха всички но питките им сложих края на януари - понеже бързо се качиха горе.
    Семействата са на втори корпус, а първи го напълних със сковани и зателени рамки, отворена е само долната прелка и отгоре с наелон. Хубаво е да си направиш надставки по около 7 см. понеже има питки по 2,5 кг. /които са по - подходящи в случая/, и над наелона трябва да сложиш затоплящи матеряли с цел намаляне на конденза. Като започне интензивното отглеждане на пило, ако някъде се набере повечко конденз - правиш дупки в наелона около мястото къдедо е образуван с клечка за зъби. Може да сложиш и наелон м/у първи и втори корпус, като оставиш десетина см. откъм лицето на кошера - но аз не го направих.
    Резултат - 100% презимували, а подмор се появи, чак когато почна да се сменя пчелата.
    Но аз мисля, че все още имаш достатъчно време да ги вдигнеш на два корпуса. Редовно хранене за да градят и мерак от твоя страна. Успех.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега Kacone,мисля ,че найлона не е универсално средство за затопляне,подходящо за всички райони на България.Много е важно местоположението на пчелина и атмосферните условия в този район.Казвам това,защото новобранци(като мен) биха се подвели,а понякога резултатите се различават коренно при различни географски райони.Аз съм склонен да оставям празните пликове от питките,като по този начин се оформя накакъв "капак" от найлон,но обезателно по краищата влажния въздух да може да циркулира.Тази година установих нещо което преди смятах за минус,а то се оказа плюс.Пчеларствам с кошери по модел на г-н Бонев(благодарности) с надкапачна табла.Напролет,при недостатъчна вентилация и натрупване на влажен въздух в гнездото,надкапачната табла а и самия корпус започват да се измятат леко.Това причинява отваряне на малки процепи под подкапачната табла,откъдето излиза излишния влажен въздух.Самите пчели,ако преценят ще запушат процепите при затопляне на времето.От тази зима смятам всички кошери да зимуват на изцяло мрежесто дъно,плюс един празен корпус отдолу,или два празни магазина.Говоря за семействата които са на един корпус.Тези които са развити - на празен магазин,празен корпус и след това семейството.Според мен при наличие на голям обем и мрежесто дъно,няма да има нужда от найлони.

  8. #8
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    Аз съм от Хасково, познавам пчелар от Варна , който ползва наелон, същото се отнася за София и Кърджали. Както и да е, всеки сам си решава а аз просто споделих личен опит и смея да твърдя, че останах изключително доволен от наелона. Но напролет, когато почне по - бурното развитие и температурите се стабилизират - ги заменям със плат, който купувам от пчеларския магазин.
    Аз също се занимавам с пчеларство от миналата година - активно и самостоятелно. До тогава само съм помагал на баща ми. На него също споделих тази технология, но той я отхвърли като идея - та както казах, всеки сам си решава а аз само споделям - никому нищо не препоръчвам. Мисля, че форума съществува точно с тази цел - споделяне и обмяна на опит!

    Поздрави.

  9. #9
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Напълно си прав колега.Форума е точно затова.Всеки трябва да намери правилната система на работа за неговия си район.Както се казва - няма идеални неща и найлона не прави изключение.Проба-грешка и който има пипе ще си разбере грешката.Убедил съм се,че когато допускаш грешки се учиш.Готовите рецепти са прекрасно нещо,но всяка една от тях си има тънкости,които се усвояват пак чрез грешки

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от Pavel_Bs Виж публикацията
    Напълно си прав колега.Форума е точно затова.Всеки трябва да намери правилната система на работа за неговия си район.Както се казва - няма идеални неща и найлона не прави изключение.Проба-грешка и който има пипе ще си разбере грешката.Убедил съм се,че когато допускаш грешки се учиш.Готовите рецепти са прекрасно нещо,но всяка една от тях си има тънкости,които се усвояват пак чрез грешки
    На едно мнение сме колега.

 

 
Страница 1 от 7 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •