Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 20 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 200
  1. #101
    Наблюдател
    Регистриран
    30.05.2013
    Мнения
    15
    И каква всъщност е разликата между Нозевит и Нозевит+

  2. #102
    Наблюдател
    Регистриран
    28.06.2014
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    gr.Tervel
    Цитат Първоначално публикувано от brusa Виж публикацията
    Колеги късно ли е да сложа магазин за да ми изградят някой друга основи.Ако не е по колко да и слагам.Мерси предварително
    Аз съм начинаещ пчелар,но да ти кажа какво правя аз,посъветва ме мой приятел пчелар.Моите отвотки са на 8 рамки ДБ10.Слагам една магазинна пита в плодника м/у рамки с прясно пило,държа я 2 дни и я изваждам,а на нейно място слагам друга.Не трябва да я държиш повече от 2 дни,защото ще направят далак отдолу или ще сложат мед в нея,или майката ще снесе яйца.От 4 кошера за 4 дни вече имам 8 изградени магазинни пити и т. н.Когато дойде момента ще ги използвам.Успех!

  3. #103
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2014
    Мнения
    45
    Цитат Първоначално публикувано от dragomir1966 Виж публикацията
    Аз съм начинаещ пчелар,но да ти кажа какво правя аз,посъветва ме мой приятел пчелар.Моите отвотки са на 8 рамки ДБ10.Слагам една магазинна пита в плодника м/у рамки с прясно пило,държа я 2 дни и я изваждам,а на нейно място слагам друга.Не трябва да я държиш повече от 2 дни,защото ще направят далак отдолу или ще сложат мед в нея,или майката ще снесе яйца.От 4 кошера за 4 дни вече имам 8 изградени магазинни пити и т. н.Когато дойде момента ще ги използвам.Успех!
    Моята отвотка е на 10 рамки в 12 рамков Дадан-Блат и изгражда една плодникова ВО за 1 ден така че за ако и сложа в плодника една магазина ВО ще я изградят за половин ден.Ако седи 2 дена майката ще ми снесе яйца тека че утре ще и сложа магазина и в него ще слага да ми градят

  4. #104
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от kolev70 Виж публикацията
    И каква всъщност е разликата между Нозевит и Нозевит+
    Най-лесно казано,има добавена (лимонена киселина)
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #105
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Цитат Първоначално публикувано от brusa Виж публикацията
    Моята отвотка е на 10 рамки в 12 рамков Дадан-Блат и изгражда една плодникова ВО за 1 ден така че за ако и сложа в плодника една магазина ВО ще я изградят за половин ден.Ако седи 2 дена майката ще ми снесе яйца тека че утре ще и сложа магазина и в него ще слага да ми градят
    Добре след като не си изпълнил плодника ,защо ще слагаш магазин според мен няма да се качат, освен ако няма много обилна паша.Аз на една моя отводка 10ДБ всички рамки изпълнени ,пчела много сложих и магазин с 10 рамки 7 дена не бяха ги барнали почти е и пашата е малко слаба, но качих плодникова пита с пило горе и ги оставих ,сега като отида ще видя има ли ефект,а на друга отводка също 10 дб И сложих магазин ама с 5 рамки, и пак е оставих и сега ще дебна да видя кое се справя по добре.Но моито мнение е че след като не си изпълнил плодника няма смисал от магазин ,освен да преграждаш и да го оставяш на 10 рамки.

  6. #106
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2014
    Мнения
    61
    Пчеларски район
    Батак
    Цитат Първоначално публикувано от jnev Виж публикацията
    Добре след като не си изпълнил плодника ,защо ще слагаш магазин според мен няма да се качат, освен ако няма много обилна паша.Аз на една моя отводка 10ДБ всички рамки изпълнени ,пчела много сложих и магазин с 10 рамки 7 дена не бяха ги барнали почти е и пашата е малко слаба, но качих плодникова пита с пило горе и ги оставих ,сега като отида ще видя има ли ефект,а на друга отводка също 10 дб И сложих магазин ама с 5 рамки, и пак е оставих и сега ще дебна да видя кое се справя по добре.Но моито мнение е че след като не си изпълнил плодника няма смисал от магазин ,освен да преграждаш и да го оставяш на 10 рамки.
    Аз отскоро се занимавам с пчели и моля да ми обясните следното: ако отводката ви е 10 ДБ и е изпълнила всички междурамкови пространства, то кога тази отводка ще стане семейство?

  7. #107
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Цитат Първоначално публикувано от Nevena*K Виж публикацията
    Аз отскоро се занимавам с пчели и моля да ми обясните следното: ако отводката ви е 10 ДБ и е изпълнила всички междурамкови пространства, то кога тази отводка ще стане семейство?
    Може би не съм се изказал правилно извинявам се ,става въпрос ,че взех отводка на 4 рамки и сега вече тази отводка се е развила на 10 рамки ,това исках да кажа но съкратено, може и семеиство да се нарече, незнам просто исках да дам мнението си от поста на колегата.Аз също се занимавам от скоро и също не съм много в час и не мога да дам определение кога една отводка може да се нарече семеиство

  8. #108
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от jnev Виж публикацията
    Може би не съм се изказал правилно извинявам се ,става въпрос ,че взех отводка на 4 рамки и сега вече тази отводка се е развила на 10 рамки ,това исках да кажа но съкратено, може и семеиство да се нарече, незнам просто исках да дам мнението си от поста на колегата.Аз също се занимавам от скоро и също не съм много в час и не мога да дам определение кога една отводка може да се нарече семеиство
    когато е к-штата п-лна с хора, тогава е семејство, просто.

  9. #109
    Наблюдател
    Регистриран
    02.07.2014
    Мнения
    45
    Цитат Първоначално публикувано от jnev Виж публикацията
    Добре след като не си изпълнил плодника ,защо ще слагаш магазин според мен няма да се качат, освен ако няма много обилна паша.Аз на една моя отводка 10ДБ всички рамки изпълнени ,пчела много сложих и магазин с 10 рамки 7 дена не бяха ги барнали почти е и пашата е малко слаба, но качих плодникова пита с пило горе и ги оставих ,сега като отида ще видя има ли ефект,а на друга отводка също 10 дб И сложих магазин ама с 5 рамки, и пак е оставих и сега ще дебна да видя кое се справя по добре.Но моито мнение е че след като не си изпълнил плодника няма смисал от магазин ,освен да преграждаш и да го оставяш на 10 рамки.
    Той е 10 рамки покрити с пчела и две преградни рамки днес сутринта сложи магазина с 2 рамки към 17:00 го погледнах и бяха почнали да градят

  10. #110
    Наблюдател
    Регистриран
    03.07.2014
    Мнения
    29
    имаше 1 тема в която беше обяснено как се прави тръвна от пластмасова туба

 

 
Страница 11 от 20 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •