Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 20 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 200
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Да, ако няма тикви са жълти от слънчоглед.Третирането не бива да е профилактика.

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.02.2014
    Мнения
    249
    Основи прогризват защото е малко армията,не напразно се казва да се подхранва отводка докато се развие на7-8 рамки.Другото го е казал колегата.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от argilov Виж публикацията
    Да, ако няма тикви са жълти от слънчоглед.Третирането не бива да е профилактика.
    Благодаря за отговора.
    Въпроса ми за третирането идва от това, че забелязах пред единия кошер 15-20 умрели пчели. Пред другите 2 също има, но по-малко.

  4. #44
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Третирането по-добре изчакай след пашата от слънчогледа и сложи лентички.Аз също съм с отводки и не съм ги третирал с нищо до сега и като гледам чак към края на август ще го правя защото при мен е малко до по-късно пашата съответно почва и по-късно.Сега на три от отводките които са се развили достатъчно им слагам магазини и мисля че третирането в активния сезон ще им пречи.

  5. #45
    Наблюдател
    Регистриран
    03.07.2014
    Мнения
    29
    Цитат Първоначално публикувано от jnev Виж публикацията
    Защото или не си е сложил на правилното място или има недостиг на нектар според мен
    основите ги слагам все последни! правилно лие ?

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    НЕ, основите се градят най добре до прясно пило. Ако си с корпусни, на 1ви корпус градят най зле.
    За да не наяждат основи трябва да има силен приток на нектар и ако няма в природата трябва да им го осигуриш във вид на сироп.

  7. #47
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2014
    Мнения
    79
    Пчеларски район
    Общ.Чепеларе с.Косово
    Цитат Първоначално публикувано от v.zidarov Виж публикацията
    основите ги слагам все последни! правилно лие ?
    Колегата ти е казал до прясно пило най-добре по-принцип когато беше по студенко ги слагах предпоследни и градяха но сега в топло време до пило е слагам.Иначе и аз в началото първите основи ги сложих последни 1 седмица не ги барнаха и ги бяха прегризали.Напръскаи основите със сироп преди да ги сложиш

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Моля за съвет ситуацията е следната.Решил съм да преминавам от ДБ на ЛР кошери.На 22.06.14 прехвърлих 2 кошера от долу сложих 1корпус 10р ЛР на В.О ,майката ,ХР (пластмасова на "Лисон),над ставка 7см корпус със 10р ДБ със наличното пило което беше 7р запечатано и 2р прясно.Пуснах на другите кошери по една ЛР рамка за градеж .На 29.06 правя преглед майките са горе долу въобще не започнал градеж .Сложих майката долу по 5р изградени от другите който вземах и 5р на В.О заложих други наново по останалите кошери ,ХР друга желязна обрамчена със дървени летви.Следващ преглед на 07.07 пак същата работа майката горе долу никакъв градеж, горе рамките пълни със мед от слънчогледа пилото почти се е излюпило съвсем малко на на 1-2р има другото мед .На единия кошер не намерих майката но на тоя който намерих майката размених местата на корпусите майката я сложих горе на ЛР рамките ХР,и долу корпуса със мед .На тоя кошер който нямаше майка пчелите си бяха спокойни не даваха признак да са без майка но нямаше никакво отворено пило все пак им сложих в горния корпус една рамка със прясно пило от друг кошер .Другия който имаше майка имаше на 2р по една длан снесено на 4 до 6 дневно .Къде бъркам и как да ги накарам да работят ,че да стане това прехвърляне на семействата за зимата да са в ЛР кошери.
    Милен Михов

  9. #49
    Потребител
    Регистриран
    29.05.2014
    Мнения
    64
    Здравейте искам да задам въпрос свързан с подхранването с питки. До колкото аз разбирам те се слагат върху някакво найлонче което е сложено над рамките на плодника. Хубаво де но при мен когато слагам възглавницата на кошера почти винаги мачкам по някоя друга пчела, почти не остава никакво място между рамките и възглавницата.
    Мерси предварително!

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.02.2013
    Мнения
    353
    Цитат Първоначално публикувано от RDV_83 Виж публикацията
    Здравейте искам да задам въпрос свързан с подхранването с питки. До колкото аз разбирам те се слагат върху някакво найлонче което е сложено над рамките на плодника. Хубаво де но при мен когато слагам възглавницата на кошера почти винаги мачкам по някоя друга пчела, почти не остава никакво място между рамките и възглавницата.Възглавница а ми е като тази http://beehivesbg.com/images/vazglavnica.jpg. Вътре в нея съм сложил стиропор 5см и хранилката - това правилно ли е?
    Мерси предварително!
    Питките се слагат през зимата, когато е студено и пчелите не излизат.
    Върху рамките можеш да сложиш една-две летвички, върху тях питката и завиваш с надупчен найлон, който оставяш прегънат на 2-3см в задния край на корпуса, така че да има вентилация и да не мухлясват студените страни на кошера. Горе можеш да покриеш с някое парцалче, за да се позатопли. От долната страна на найлона кондензира малко влага, която пчелите ползват за усвояване на питката. Освен това питката става мека от топлината в гнездото.

 

 
Страница 5 от 20 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •