Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 20 ПърваПърва ... 10181920
Резултати от 191 до 200 от общо 200
  1. #191
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    За отглеждането на пчелни семейства в тръвни има доста филми, статии и т.н. В този форум има доста казано, но ето още един линк с филми: http://zamunda.net/details.php?id=30...EF%F7%E5%EB%E8

  2. #192
    Наблюдател
    Регистриран
    18.11.2014
    Мнения
    4
    благодаря ! аз сега съм сложил 3 тръвни върху рамките в ДБ. и със магазини съм ги затворил до Април, ми казаха наи одачно и след това през Април ако е добро времето да напуша през малак отвор от тръвната и семеиството слиза доло в ДБ..

  3. #193
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от iordan Виж публикацията
    благодаря ! аз сега съм сложил 3 тръвни върху рамките в ДБ. и със магазини съм ги затворил до Април, ми казаха наи одачно и след това през Април ако е добро времето да напуша през малак отвор от тръвната и семеиството слиза доло в ДБ..
    Пич чети здраво до Април но не е лошо наблегни и на Българският език.

  4. #194
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Уважаеми пчелари,нов съм в този форум и кандидат ваш колега.на пролет мисля да закупя известен брой отводки и до есента да ги развия в нормални семейства:/ако успея/ понеже работя сезонно зимата съм на много километри от евентуалния пчелин.въпросът ми към вас е при адекватно зазимяване/обединяване на слабите,третиране,достатъч но храна,млади пчели и пр./ще мога ли да ги оставя без намеса от 1 октомври до края на февруари.това са почти пет месеца.като отида при пчелите на първи март,ще намеря ли живи семейства и ако да какъв процент загуби да очаквам.зная че въпросите са тъпи/за което моля за извинение/но нямам никакъв опит.ще бъда искрено благодарен на всеки споделил мнение,препоръка,съвет,кри ика. Благодаря преварително.

  5. #195
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    Пич чети здраво до Април но не е лошо наблегни и на Българският език.
    Като гледам и тук трябва да се наблегне здраво.

  6. #196
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Уважаеми пчелари,нов съм в този форум и кандидат ваш колега.на пролет мисля да закупя известен брой отводки и до есента да ги развия в нормални семейства:/ако успея/ понеже работя сезонно зимата съм на много километри от евентуалния пчелин.въпросът ми към вас е при адекватно зазимяване/обединяване на слабите,третиране,достатъч но храна,млади пчели и пр./ще мога ли да ги оставя без намеса от 1 октомври до края на февруари.това са почти пет месеца.като отида при пчелите на първи март,ще намеря ли живи семейства и ако да какъв процент загуби да очаквам.зная че въпросите са тъпи/за което моля за извинение/но нямам никакъв опит.ще бъда искрено благодарен на всеки споделил мнение,препоръка,съвет,кри ика. Благодаря преварително.

  7. #197
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    От техните роеве, в началото на 90г. имаше статия в Пчеларство, от Николай Хука (дано не бъркам името): "Възхвала на тръвната". Намерия и я прочети. Виждъл съм по пчеларските магазини, книжка със събрани негови, статии от сп.Пчеларство!
    Не бъркаш името. Написал е и "Ода за търтея-жребец" Май ги бяхме качвали някъде из форума.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  8. #198
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    miroslav70, никакъв проблем. Ориентирай се към ДБ или лежак. Също и към старт напролет с работещи семейства. Успех.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #199
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    miroslav70,
    дикато се не опиташ, какво ште знаеш.
    ако имаш голјамо желание, НАПРЕТ. успех.

  10. #200
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Благодаря.непрекъснато чета и на пролет ще досаждам с новобрански питания

 

 
Страница 20 от 20 ПърваПърва ... 10181920

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •