Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 114
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Нема време ,няма да вадя мед до коледа я.
    Поста ми беше сериозен, за мен лично е по удобно набързо да сваля 30-40 магазина, да прехвърля пчелогонките на още толкова и да ги извъртя до вечерта и на другия ден пак същата процедура.

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Поста ми беше сериозен, за мен лично е по удобно набързо да сваля 30-40 магазина, да прехвърля пчелогонките на още толкова и да ги извъртя до вечерта и на другия ден пак същата процедура.
    По никакъв начин не искам да те засегна.Ако има нещо -извинявай.Нали знаеш 1000 пчелари -1000 технолгии.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Не си ме засегнал, пък и не съм от плитко обидните

  4. #64
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Някой ползвал ли е това и дали ще върши работа.http://techtron-doo.com/en/bees.html
    Уреда се намира на посочената страница при кликване на Bee shaker.

  5. #65
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Уреда се намира на посочената страница при кликване на Bee shaker.
    Много е удобен за направата на пакетни роеве, но ако го ползваш при ваденето на меда трябва да измислиш къде ще падат пчелите. Аз лично ползвам издухвател RTR RTM301. Много съм доволен. И понеже има регулиране на оборотите/дебита с него си разпалвам и пушалката. Ползвам го също и за метла( то такова му е всъщност предназначението).
    P.S: Пчелите не се дразнят като ги издухваш.

  6. #66
    Автор
    Регистриран
    07.10.2013
    Мнения
    153
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    По никакъв начин не искам да те засегна.Ако има нещо -извинявай.Нали знаеш 1000 пчелари -1000 технолгии.
    Много точен отговор, искрен и поштен.

  7. #67
    Наблюдател
    Регистриран
    09.12.2010
    Мнения
    49
    Някой ползвал ли е моторна духалка за отстранявану на пчелите.Интересуват ме плюсовете и минусите при работа с нея.Сравних показателите на духалката ползвана от колегата Камен Крумов и се оказва че моторната е в пъти по мощна,а именно 125м на кубик срещу 810м. при моторната.

  8. #68
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от vankogos Виж публикацията
    Някой ползвал ли е моторна духалка за отстранявану на пчелите.Интересуват ме плюсовете и минусите при работа с нея.Сравних показателите на духалката ползвана от колегата Камен Крумов и се оказва че моторната е в пъти по мощна,а именно 125м на кубик срещу 810м. при моторната.
    Колега, не ти е необходима кой знае каква мощност, за да издухаш пчелите от питата. Моята съвсем елементарна електрическа духалка не мога да я ползвам на пълната и мощност, защото разкъсва питата и започва да хвърчи мед навсякъде (като се има предвид, че струята минава всрани от питата, колкото да увлече пчеличките). Не си усложнявай живота с разходване на излишни средства, ако имаш ток на пчелина си, това е твоята духалка. Гарантирам, че ще останеш доволен ;-)

  9. #69
    Автор
    Регистриран
    10.10.2010
    Мнения
    128
    Пчеларски район
    Велики Преслав
    Какво ще кажете за използването на пистолет за горещ въздух, естествено след премахване на нагревателите му? Дали ще има достатъчна мощност за издухване на пчелите от питата ? При всички случаи ще е по-безшумен от посочените до тук уреди.

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Аз ползвам бензинова духалка защото съм в гората и нямам ток.Досега само плюсове съм видял,а има и минус,трябват ти повече помощници за носене,защото количеството изкарани магазини е в пъти повече.Не разбирам за какво късане на рамки пише колегата Крумов,при мен не е имало такив случай.

 

 
Страница 7 от 12 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •