Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 39

Тема: Изолатор

  1. #1
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище

    Изолатор

    в момента има доста онлайн очаквам коментар

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    За какво ти е изолатор?
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Очаквам коментар от личен опит.Ханемановата решетка си е един вид изолатор и ако не я използвате губите много.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Колега, разбирам от прочетените твои постове, че имаш добри познания в пчеларството, за което моите уважения, но по начина по който си именувал темата и поста в нея, ме навежда на мисълта, че ни изпитваш и се стремиш в себедоказване.

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Дано да споделиш опита си в работата с ханемановата решетка. Повечето пчелари смятат,че силно намаля добивите пречи и т.н. Време е да се появят и малко добри думи за решетката.

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Колеги нито имам намерение да ви изпитвам нито се стремя да се доказвам.Просто ви давам тема по която аз имам мнение и то е твърдо "ЗА " и електротехниката няма нищо общо тук все пак сме в пчеларски сайт.

  7. #7
    Потребител
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    86
    Пчеларски район
    с.Вълчитрън, общ. Порд
    Радо навярно има предвид ХМ изолатори? Миналата година в Плевен ги имаше метални по 30 лв, сега гледам по магазините пласмасови за по 2 и 3 рамки на цена 10 лв.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    /повечето пчелари смятат ,че силно намаля добивите ........../ ето това е пълна глупост мога да уверя всеки ,че работата с ханеманова решетка увеличава добива и е единствения начин да се хване кратка и обилна паша /акация/,а да не говорим ако разполагаш само с една главна паша.Важното е да умееш да работиш правилно с нея.За да използва дадено семейство пашата максимално трябва в началото на пашата да има възможно най малко открито пило това се получава когато блокираш майката малко по рано в първия корпус чрез ханемановата решетка.Аз ще ви дам още по екстремен вариант - първият корпус остава само с "4" рамки при това с открито пило плюс майката преградна дъска и останалото място остава празно отгоре ханеманова решетка и ето ви готов изолатор и както аз съм свикнал по възможно най евтиния начин/ако не знаете един изолатор струва 40-60 лв.Уточнявам това се прави при къса,обилна и само една паша.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030

    Това, което си написал е логично, ако беше в първият ти пост, не бих се усъмнил в намеренията ти

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Частен случай.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 1 от 4 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •