Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 114
  1. #51
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от simo
    http://pelikanbg.com/vmchk/%D0%9F%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D 0%B8-%D0%98%D0%BD%D0%B2%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0%D1%80/%D0%9F%D1%87%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%BE%D0%BD%D 0%BA%D0%B0/pelikanbg.tpl.html
    С тая пчелогонка ще трябва да чакаш най-малко една седмица За отстраняване на пчелите от медовите пити,трябва да се използват пчелогонки с поне осем лъча.Друго важно условие е по питите да няма никакво пило,в противен случай пчелите не го напускат.(който използва ХР няма този проблем)
    ...........и все пак ако имате ток най-лесния начин е с издухване.

  2. #52
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    Здравейте колеги,
    може ли да ми кажете има ли значение къде се извършва издухването на пчелите.Трябва ли да е непосредствено до кошера от който е магазина или може на едно место да се издухват магазините на всички кошери.
    Поздрави!

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Генов
    Здравейте колеги,
    може ли да ми кажете има ли значение къде се извършва издухването на пчелите.Трябва ли да е непосредствено до кошера от който е магазина или може на едно место да се издухват магазините на всички кошери.
    Поздрави!
    Май най добре е да се издухват един по един всеки пред кошера от който се сваля. Преди по малко от месец (след цъфтежа на липата) имахме неблагоразумието да свалим наведнъж 10 магазина и да ги издухаме до буса понеже привалваше дъждец, след 3-4 магазин започна да вали малко по силно и спряхме за десетина минути и след това стана страшно нападение, едвам почистихме и натоварихме останалите магазини (при положение че преди това ползвахме пчелогонки)

  4. #54
    Наблюдател
    Регистриран
    09.02.2012
    Мнения
    2
    Пчеларски район
    Община Велики Преслав
    И от всичкото четене и преглеждане на клипчета кое е за предпочитане: пчелогонка или издухване?

  5. #55
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Някой ползвал ли е това и дали ще върши работа.http://techtron-doo.com/en/bees.html

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от FrankyFox Виж публикацията
    И от всичкото четене и преглеждане на клипчета кое е за предпочитане: пчелогонка или издухване?
    Колега ,с това единствено мнение ,направо се чувствам неудобно.Всичко зависи от ситуацията и бройката.Ето аз, за да сложа пчелогонка трябва предварително да вдигна 2-3 магазина порядъчно омазани.Не благодаря.Издухването /не съм го правил/ изглежда удачно.Незнам какво става с младите пчели.Аз използвам голямо перо.

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колега ,с това единствено мнение ,направо се чувствам неудобно.Всичко зависи от ситуацията и бройката.Ето аз, за да сложа пчелогонка трябва предварително да вдигна 2-3 магазина порядъчно омазани.Не благодаря.Издухването /не съм го правил/ изглежда удачно.Незнам какво става с младите пчели.Аз използвам голямо перо.
    Ако ме поканиш това лято,за един ден ще ги минем всичките,само трябва да има кой да товари и носи.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    За поканване ще те поканя ,ама тези дето ще товарят и носят ,незнам откъде ще ги вземем.И по-малко бира рябва да пият.

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ето аз, за да сложа пчелогонка трябва предварително да вдигна 2-3 магазина порядъчно омазани.
    Еее ти всичките на веднъж ли искаш да свалиш? Карай един по е един, по леко ще ти бъде

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Еее ти всичките на веднъж ли искаш да свалиш? Карай един по е един, по леко ще ти бъде
    Нема време ,няма да вадя мед до коледа я.

 

 
Страница 6 от 12 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •