Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 114
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Ако съумяваш за един ден да свалиш всички готови магазини(корпуси) от даден пчелин, си прав за допълнителното ходене, но при мен не се получава и свалянето продължава няколко дни (колкото по дълго, толкова по добре ).

    п.п. не знам дали съм го споменавал, но съм изпробал почти всички методи за отстраняване на пчелите - смитане, стръскване, издухване, репеленти (някакво масло чак от Нова Зеландия купувах), но от пчелогонките до сега съм най доволен - лично мнение не го натрапвам на никой.

  2. #102
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Слагам пчелогонките и след 48ч. истимаро им вземам магазините та пчелите отдолу изобщо не разбират за какво става въпрос. В магазина има останали 10-20 пчели.

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от vencii Виж публикацията
    Слагам пчелогонките и след 48ч. истимаро им вземам магазините та пчелите отдолу изобщо не разбират за какво става въпрос. В магазина има останали 10-20 пчели.
    Аз заради тези двайсетина пчели се отказах от пчелогонката.100 бр маг х 20=2000,буса ще е пълен с пчели.Така се налага допълнително почистване.Матеев е прав,всеки си прави сметката,при мен времето е с най голяма цена/хоби пчелар съм/ и затова съм се спрял на духалката.За два дена минавам 250 кошера,прибирам магазините в цеха и в последствие мога да вадя меда когато остана свободен.
    Този пост е редактиран от tarty; 02.04.2015 в 13:47.

  4. #104
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Аз заради тези двайсетина пчели се отказах от пчелогонката.100 бр маг х 20=2000,буса ще е пълен с пчели.Така се налага допълнително почистване.Матеев е прав,всеки си прави сметката,при мен времето е с най голяма цена/хоби пчелар съм/ и затова съм се спрял на духалката.За два дена минавам 250 кошера,прибирам магазините в цеха и в последствие мога да вадя меда когато остана свободен.

    Да те попитам, като оставиш рамките за центрофугиране за друг ден, не създава ли проблеми това, че меда в тях е изстинал?

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kacone Виж публикацията
    Да те попитам, като оставиш рамките за центрофугиране за друг ден, не създава ли проблеми това, че меда в тях е изстинал?
    Нямам проблем защото разпечатващата машина наново нагрява меда.

  6. #106
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от kacone Виж публикацията
    Да те попитам, като оставиш рамките за центрофугиране за друг ден, не създава ли проблеми това, че меда в тях е изстинал?
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Нямам проблем защото разпечатващата машина наново нагрява меда.
    И как по точно го загрява? Колегата имаше предвид, че поизстиналия мед в питите ще има по-голям вискозитет и по-трудно ще излиза при центрофугиране. Каква трябва да е тая разпечетваща машина, че едновременно с разпечатването на питата да затопля и меда в нея?! Да не би да има вграден магнетрон?

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Ножовете се загряват от пара,ако искаш подробности ела ми нагости когато вадя мед.

  8. #108
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ножовете се загряват от пара,ако искаш подробности ела ми нагости когато вадя мед.
    Благодаря за поканата! Май ще трябва да се възползвам, защото пак не ми стана ясно. А, сетих се! Разпечатващата машина загрява цялото помещение и питите докато си чакат реда се топлят! ;-D

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Благодаря за поканата! Май ще трябва да се възползвам, защото пак не ми стана ясно. А, сетих се! Разпечатващата машина загрява цялото помещение и питите докато си чакат реда се топлят! ;-D
    Не позна,работниците като пр...ат,и помещението се загрява :-) :-) :-) :-)

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Благодаря за поканата! Май ще трябва да се възползвам, защото пак не ми стана ясно. А, сетих се! Разпечатващата машина загрява цялото помещение и питите докато си чакат реда се топлят! ;-D
    Ножовете които разпечатват питите са горещи и загряват меда докато го разпечатват.

 

 
Страница 11 от 12 ПърваПърва ... 9101112 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •