Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 114
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Максим Тодоров Виж публикацията
    А какво сава с нелетящите пчели издухани извън кошера?
    Аз нямам такива,при мен всичко лети :-) :-) :-) :-) :-) .Младите пчели са в плодника при пилото а не горе в магазина.Първо си купих една духалка за 100тина лева с батерия но беше слабичка и батерията издържаше само час.Първо минах пет кошера на далечно разтояние един от друг и резултата беше,че когато приключих с петия и се върнах на първия да видя какво е станало с издуханите пчели кошера си беше така спокоен сякаш не съм го отварял.По земята неможах да намеря и една умряла пчела или пълзяща.Като разбрах,че труда ми спада значително като време и количеството извадени магазини е много по голямо/няма я и болката по ръцете от стръскването на пчелите/си купих бензинова за 600 лв някаде и за момента съм много доволен.Вече трета година вадя меда с нея.Ако някой реши,че иска тази с батерията да пише,ще я дам за 50 лв.

  2. #82
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    А къде къде по голямо удоволствие е само да сваляш магазините и да ги носиш в буса. Докато свалиш и пренесеш всички магазини, пчелогонките стоят подпрени на прилетните дъски, като свършиш пчелите са се прибрали от тях и зареждаш новата партида за следващия ден. Най добре се работи от двама човека, при поставяне единия опушва кошера държи и слага пчелогонката, а другия само повдига магазина във въздуха. При сваляне единия повдига и носи магазина, а другия маха пчелогонката и затваря кошера.

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    А къде къде по голямо удоволствие е само да сваляш магазините и да ги носиш в буса. Докато свалиш и пренесеш всички магазини, пчелогонките стоят подпрени на прилетните дъски, като свършиш пчелите са се прибрали от тях и зареждаш новата партида за следващия ден. Най добре се работи от двама човека, при поставяне единия опушва кошера държи и слага пчелогонката, а другия само повдига магазина във въздуха. При сваляне единия повдига и носи магазина, а другия маха пчелогонката и затваря кошера.
    Колега ,при теб какво е разстоянието между рамките на магазина и плодника?Моите са сбирщайн ,купени ,правени , подарени.Като вдигна горният магазин ,няма да казвам ,какво се вижда отдолу.Затварям ги ,изчаквам да оберат всичко и тогава свалям долния магазин.Та затова питам.Не виждам ,как да използвам пчелогонка.

  4. #84
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Аз не се занимавам с такива работи.
    Правя една оперативка в 09:00 преди да са излетели и им казвам да пренесат всичкия мед в буркани и да сложат капачките, че все забравят.
    100 пчели облизват буркана, а други 20 му лепят етикета. (01.04)
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    А къде къде по голямо удоволствие е само да сваляш магазините и да ги носиш в буса. Докато свалиш и пренесеш всички магазини, пчелогонките стоят подпрени на прилетните дъски, като свършиш пчелите са се прибрали от тях и зареждаш новата партида за следващия ден. Най добре се работи от двама човека, при поставяне единия опушва кошера държи и слага пчелогонката, а другия само повдига магазина във въздуха. При сваляне единия повдига и носи магазина, а другия маха пчелогонката и затваря кошера.
    Цеко,и това пробвах но при мен оставаха доста пчели,незнам защо.По точно не знам каде бъркам за да постигна по добър ефект а няма откаде и да видя.

  6. #86
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колега ,при теб какво е разстоянието между рамките на магазина и плодника?Моите са сбирщайн ,купени ,правени , подарени.Като вдигна горният магазин ,няма да казвам ,какво се вижда отдолу.Затварям ги ,изчаквам да оберат всичко и тогава свалям долния магазин.Та затова питам.Не виждам ,как да използвам пчелогонка.
    Това е голямото предимство на пчелогонката предния ден магазините се дигат и се слага пчелогонката и на другия ден се взимат рано сутрин като пчелите са облизали всички разкъсани мостчета и няма никакъв мед и пчелите от плодника изобщо не разбират ,че им вземаш меда.

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Не съм го правил ,но винаги има първи път.Самата височина на пчелогонката ,колко е?Сигурно е писано ,но къде да го търся сега.Какво разстояние трябва да има в пчелогонката от рамките на плодника и от рамките на горестоящия магазин?

  8. #88
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Не съм го правил ,но винаги има първи път.Самата височина на пчелогонката ,колко е?Сигурно е писано ,но къде да го търся сега.Какво разстояние трябва да има в пчелогонката от рамките на плодника и от рамките на горестоящия магазин?
    Пластмасовите пчелогонки са 1 см. те се слагат откъм плодника така ,че слагаш и 1 см. луфт за мостовете и от към магазините също около 2 см. за да не се мачкат пчели и да имат свободен достъп до пчелогонката и си готов.Може да се слагат и повече магазини наведнъж важното е да няма пило защото пчелите няма да го оставят.

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    За пластмасови пък даже и не бях чувал.Аве не съм сгрешил ,като съм се регистрирал във форума.Живот и здраве ,догодина тръгвам и по изложения.

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    За преграда ползвам ОСБ на което по крайщата и от двете страни съм заковал летвички 1 см дебели., понякога когато мостовете са много големи се случва да смачкам някоя пчела но..... или пък набързо ги почиствам (на долните рамки) преди да сложа пчелогонката. Когато по голяма част от меда не е запечатан съм забелязал че остават повече пчели в магазините и както каза колегата по горе когато има пило, но това по принцип са единични случай.

 

 
Страница 9 от 12 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •