Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 114
  1. #41
    Автор
    Регистриран
    28.02.2011
    Мнения
    117
    Цитат Първоначално публикувано от michail76
    Скутелатор,искам да те питам,кога издухваш пчелите,всмисъл първо с четката и после само които са останали,или направо,като тези на клипа?Аз ги издухвам приди да внеса магазините в помещението,но те са само няколко пчели,след тази процедура мисля,че тези пчели не стават за нищо,компресора ми е голям и е настроен на 9 атмосфери,това лято ще пробвам с по-малкия.
    Аз не съм пробвал, но съм видял тази технология в доста филми. Използват уреди, като започнем от прахосмукачка "Ракета", минем през "Пейнт зум" и стигнем до бензиновите духалки. Има един филм за пчеларството в Канада. Там турбината е на земята, гофриран маркуч преметнат през рамо, а магазина се слага на специална стойка, която позволява духане от двете страни. Мисля, че използват генератор и ел. двигател за турбината, и като го оставят на земята издухват няколко магазина и после го местят.
    Навсякъде направо свалят корпуса (магазина) и го духат както е с всичките пчели. Някъде използват стойка за обръщане, другаде го слагат вертикално върху кошера и духат в такава посока, че издуханите пчели да паднат пред кошера.

  2. #42

  3. #43
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Скутелатор,искам да те питам,кога издухваш пчелите,всмисъл първо с четката и после само които са останали,или направо,като тези на клипа?

    Четката я ползвам, ако си я нося, само за смитане на пчелите от рамката от която ще пренасям ларви. Не твърдя че духалката която имам е най-добрата възможна.

    А дали ги дразни - не знам, моите нямат глас та да кажат.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #44
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Бе не е ли малко брутално такова издухване на пчеличките?

  5. #45
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов
    Бе не е ли малко брутално такова издухване на пчеличките?
    Брутално е да ги "биеш" с четката!Ако веднъж пробваш с въздух,ще изхвърлиш завинаги четката. Факт е че пчелите са много по-кротки,когато се издухват.

  6. #46
    Потребител
    Регистриран
    13.12.2012
    Мнения
    86
    Имам една идея:Тъй като нямам ток на пчелина,ще напомпя две от резервните гуми на платформата и така,ще пробвам как се държат като издухвам магазините без първо да премахвам пчелите с четката.Гумите са големи,от ГАЗ-ка така,че ще ми стигнат за няколко магазина,достатъчно за да реша става ли така.Сигурен съм,че за тази процедура трябва въздух с голям дебит а малко налягане,при мен ще се получи точно обратно,но така или иначе ще пробвам.Скутелатор каза,че пчелите не говорят,но мен така са ме нападали,че съм чувал гласове.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator
    Прав си, не съм еликтричар....

    е това е модела 600W RTRMAX RTM301
    Колега, с колко ватов генератор захранваш издухвача, че с този на Райдер RD-GG01 не става?

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов
    Ползвайте пчелогонки. Тая година за сефте пробвах, голям рахат :D . Слагам ги предния ден под магазина и на другата сутрин направо го свалям,вътре по десетина заблудени пчели я има я няма. Като знам кво чудо беше преди със смитането на пчели от лютите кошери по голяма леснотия от това не виждам.

  9. #49
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    А може ли да покажеш каква по точно е твоята пчелогонка.

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов

 

 
Страница 5 от 12 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •