Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 114
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман

  2. #22
    Наблюдател
    Регистриран
    11.10.2010
    Мнения
    26
    Пчеларски район
    кубрат

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    22.02.2011
    Мнения
    9
    Има и по евтини моторони духалки , на панаира в Добрич видях моторна пръскачка която ще върши същата работа, мисля , че е китаиска -така мисля защото е само 199 лв
    Няма "Не мога!"...В този живот има само "Не искам!" или "Мързи ме!"
    .

  4. #24
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Танаси
    Здравеите колеги, по-голямата част от новия свят и конкретно професионалните пчелари работят с моторна метла от преди повече от 40 години вече. В БГ може да се закупи за скромните 360 бг левчета.
    Поздрави.
    Има и електрически за 50 лв в Practis
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  5. #25
    Автор
    Регистриран
    18.03.2012
    Мнения
    122
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Идеалния начин за изгонване на пчелите от медовите пити. Но една такава моторна духалка е .....доста скъпа!(нещо ми се "върти" в главата....над 2000 евро).
    900 лв. Кавазаки при това. Ако вземеш някой китаец сигурно на 400-500 лв ще се върже.
    "Въображението е по- важно от знанието"- Алберт Айнщайн.

  6. #26
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Идеалния начин за изгонване на пчелите от медовите пити. Но една такава моторна духалка е .....доста скъпа!(нещо ми се "върти" в главаhttp://youtu.be/1dCpoy0NNjoта....над 2000 евро).

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    http://www.youtube.com/watch?v=1dCpo...feature=relmfu Аз си купих такъв компресор само,че на БОШ от практикер

  8. #28
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    Да раздвижим малко темата, та колега bat_minka като си си купил такъв компресор ползва ли го,върши ли работа,дразнят ли се пчелите???Смятам да инвестирам в духалка за издухване на листа но да е електрическа за да не се дразнят пчелите от шумът на бензиновата.Мисля че ще е по практично да се издухат пчелите от целия магазин от колкото една по една питите.
    Лично мнение,
    моля за коментар от колеги които са ползвали такива духалки ел. или бензинови споменати по горе в темата.
    Тази година един приятел ще ми услужи с бензинова и ще пробвам и после ще споделя тук.

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Тази за листата не духа а смуче. Електрическите също са шумни. Тази от клипа е такава.

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    09.11.2010
    Мнения
    33
    г-н Бонев говорех за това: http://www.youtube.com/watch?v=LcISbVpOgQs




    На клипа човека ползва и пчелогонка,
    може и да не са за листа машинките,може да съм се изразил неправилно за което да ме извините както и да е,но това имам в предвид.
    Има ги на ток и с батерия която издържала око 10-15 мин. което е малко за голям пчелин примерно.
    Та въпросът ми е дали е ползвал някой такова чудо?

 

 
Страница 3 от 12 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •