Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 93
  1. #61
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    от треволяци и върби между другото много гъст тежък и ароматен мед руските лечители използват мед само до края на май.

  2. #62
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Това последното не го разбрах.
    Знам, че не съм направил каквото трябва, но все пак ми е за първи път, суматоха голяма, дойдоха кошерите, ограда няма, нажилиха и кучето, освен мене, рамки изградени няма, бягай за основи, за сироп, рапицата на 50 метра, готови да се роят, другата работа не мога да изоставя, аз нажилен и подут - пълна лудница. Неподготвена стана работата, че отводките ми ги дадоха по-рано от уговореното. Надявам се да съм по-подготвен следващия път, като реша да ги размножавам. Темите ги чета за втори път вече, май скоро ще съм готов да задавам въпроси.
    Щом ти се роят отводките, пробвай от 20 да скочиш на 30......примерно.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kostaka Виж публикацията
    И още едно въпросче ,нямам рапица близо до мен а вече имам 2 магазина почти пълни с нектар , след няколко дни предполагам ще е запечатан , какъв ще се води медът ?
    Не се чуди какъв мед ще вадиш а слагай още магазини, че ще изтървеш келепира. Винаги трябва да имаш един празен магазин отгоре, без значение колко пълни имаш.

  4. #64
    Наблюдател
    Регистриран
    11.04.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    местност -Боровец
    licho76
    Здравей , пчелина ми е на 20 км от Добрич ,ще го местя другата година в боровец когато почна подвижно пчеларство...
    А това за магазините вече го направих сложих и втория , но трети нямам :D

  5. #65
    Наблюдател
    Регистриран
    11.04.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    местност -Боровец
    Здравейте ,имам няколко въпроса към по старшите.
    Почти пълни са магазините на кошерите до седмица предполагам ще е запечатан медеца,НО едно ми направи впечатление , че от 20 кошера 6 имат пило и търтеево пило по магазинните рамки и незапечатано пило .....също 1 от тези 6 има 3-маточника и една празна маточно чашка , плановете ми бяха да правя отводки след акацията която до 3 4 5 дни ще е цъфнала, какво бихте ме посъветвали ?
    БЛАГОДАРЯ!

  6. #66
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Ако тези три маточника са в средата на питите, а майката е стара, може и да правят самосмяна.

    Ако имаш по още един магазин, слагай го под сегашния! Ако нямаш, вади меда!

    п.п.
    Не съм "по-старши".

  7. #67
    Наблюдател
    Регистриран
    11.04.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    местност -Боровец
    100 % си по запознат с нещата при положение , че от тази година се занимавам с пчели

  8. #68
    Наблюдател
    Регистриран
    11.04.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    местност -Боровец
    Здравейте на всички ,вчера след като упразних магазините от акациевия мед , реших да се пробвам да направя отводка от 12 рамков ДБ , 12 от 12 пълни с пчели рамки също така и 2 магазина пълни с муха.... мисълта ми беше 4 рамки отводка- 2 пило и 2 медопрашецови с придаване на зрял маточник , но след 10 минутен преглед не можах да намера майката и не исках да рискувам да не оставя главното семейство без майка , а отводката да е с майка и придаден маточник. Как да процедирам в такъв случай , майките ми не са маркирани и от 20 кошера реално съм виждал 2 майки и то случайно когато не ми трябват , а когато ми трябват ги няма ХАххах.
    Как бихте ме посъветвали да направя отводките ,точа се да са 10 отводки от 20 кошера ...

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    И аз имам небелязани майки. Та като им сложа две рамки с основи, и като знам горе долу кога ще са готови за осеменяване, търся майките около тях.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #70
    Забранен
    Регистриран
    12.09.2014
    Мнения
    355
    Цитат Първоначално публикувано от kostaka Виж публикацията
    Здравейте на всички ,вчера след като упразних магазините от акациевия мед , реших да се пробвам да направя отводка от 12 рамков ДБ , 12 от 12 пълни с пчели рамки също така и 2 магазина пълни с муха.... мисълта ми беше 4 рамки отводка- 2 пило и 2 медопрашецови с придаване на зрял маточник , но след 10 минутен преглед не можах да намера майката и не исках да рискувам да не оставя главното семейство без майка , а отводката да е с майка и придаден маточник. Как да процедирам в такъв случай , майките ми не са маркирани и от 20 кошера реално съм виждал 2 майки и то случайно когато не ми трябват , а когато ми трябват ги няма ХАххах.
    Как бихте ме посъветвали да направя отводките ,точа се да са 10 отводки от 20 кошера ...
    Може да сложиш Ханеманова решетка върху корпуса за отводка, отгоре празен корпус и да изтръскаш избраните пити. Майката ако е там ще остане отгоре на решетката. Добре е да има рамка с пило(без пчели) под Ханемановата за да преминат по бързо.

 

 
Страница 7 от 10 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •