Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 93
  1. #71
    Наблюдател
    Регистриран
    11.04.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    местност -Боровец
    Простотия ли е ако направя следното:
    от 2 кошера взема по 2 рамки пилло от кошер , имам подготвени медови рамки т.е. отводката ще е от 4 рамки пило и 3 медови и 1 восъчна основа .Стръскам пчели от рамки с открито пило по 2 3 рамки от кошер и придам оплодена майка, ще се получи ли отводка на 8 рамки ? Това ми го каза един пчелар от село.
    Или да си направя нормална отводка на 4 рамки като от основното семейство взема 2 рамки с пило и пчелите и добавя 2 пити с мед и прашец, и накрая придам майка в клетка? А какво се случва ако случайно на питите с пило или мед е и майката от основното семейство ,а аз същевременно съм придал оплодена майка, какво ше се случи с отводката и с основното семейство което е останало без майка.Благодаря

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Майката в клетката ще си остане в клетката,а основния кошер ще си произведе майка.

  3. #73
    Наблюдател
    Регистриран
    11.04.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    местност -Боровец
    Как ще остане в клетката? Нали до определени часове майката и пчелите изяждат запълнената дупка с медено тесто и освобождават майката или греша някъде.

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от kostaka Виж публикацията
    А какво се случва ако случайно на питите с пило или мед е и майката от основното семейство ,а аз същевременно съм придал оплодена майка, какво ше се случи с отводката и с основното семейство което е останало без майка.Благодаря
    Нали попита това?Какво ще правят двете майки на едно място?

  5. #75
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от kostaka Виж публикацията
    Простотия ли е ако направя следното:
    от 2 кошера взема по 2 рамки пилло от кошер , имам подготвени медови рамки т.е. отводката ще е от 4 рамки пило и 3 медови и 1 восъчна основа .Стръскам пчели от рамки с открито пило по 2 3 рамки от кошер и придам оплодена майка, ще се получи ли отводка на 8 рамки ? Това ми го каза един пчелар от село.
    Или да си направя нормална отводка на 4 рамки като от основното семейство взема 2 рамки с пило и пчелите и добавя 2 пити с мед и прашец, и накрая придам майка в клетка? А какво се случва ако случайно на питите с пило или мед е и майката от основното семейство ,а аз същевременно съм придал оплодена майка, какво ше се случи с отводката и с основното семейство което е останало без майка.Благодаря
    Никога не прави отводка с пчели от два кошера,защото ще се сбият,!Трябва да има поне 3миризми,за да няма проблеми.Дори е желателно да натъркаш стените на кошера с маточина,или да напръскаш пчелите с разтвор от ракия и вода за уеднаквяване на миризмите!Трябва да изчакаш да разберат,че са осиротели,и след това да придаваш маточник или майка!

  6. #76
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Дървесна гъба,прахан дето му викат,е класиката. Добре пуши гнилия кавак,но и той бързо заминава.

  7. #77
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Пробвай със слънчогледови пелети. Хем много пуши хем доста време отива.

  8. #78
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Ако някой знае, къде в София продават слънчогледови пелети в разфасовки 15кг., да сподели моля. Вече минах 5-6 склада и няма. И на мен ми харесва работата с тях.

  9. #79
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Потърсих из нета има на доста места в София където продават слънчогледови пелети,или поне така пишат
    Чукни на АЛО.БГ пълно е с обяви за пелети за София-089 665 1635


    Слънчогледовите пелети - Огни Калор ООД - Уебсайт в alle.bg

    https://ognikalor.alle.bg/продукти/




    Слънчогледовите пелети При производството на слънчогледови пелети, ние от Огни Калор ООД, не добавяме слепващи ... от склад в град София:
    Този пост е редактиран от Rado76; 24.05.2016 в 08:18. Причина: допълнение

  10. #80
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    В Ало.бг, за София обявата конкретно за слънчогледови пелети е една и там съм ходил - няма. Покрай това ходене спрях на всички складове по пътя и няма. ”Огни калор” ги видях, но нямат обявена дистрибуторска мрежа, а са извън София. Ако не намеря, ще говоря и с тях.

 

 
Страница 8 от 10 ПърваПърва ... 678910 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •