Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 93
  1. #41
    Наблюдател
    Регистриран
    11.04.2016
    Мнения
    32
    Пчеларски район
    местност -Боровец
    Здрасти Георги ,с една дума по удачния вариант е с оплодена майка в клетка при отводките , а някой който продава качествени майки да ми препоръчате?

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Според мен да слаба отводка с млади пчели много много по лесно приема майката като разбира се следваш правилата за придаване на майка.
    За майките не мога да ти помогна мисля че в форума има хора с добри отзиви за тях от други закупили майки от тях.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    [QUOTE=jordanov;93617]
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз направих следното - оставих двайсетте ми новозакупени отводки на един корпус ЛР по време на рапицата. Те напълниха корпуса и заложиха маточници. Взех им майката с половината пити с пчелите и я извадих в нов кошер, така направих двайсет нови отводки, сега ги храня. Дали ще се получи, аз мед не искам? Да кажа, че пчелар още не съм и този април за първи път отворих кошер, като си купувах отводките и ги прехвърлях в моите кошери.[/QUOTE

    Всъщност, каква е целта на мероприятието?
    Да презимуват 100 семейства, с които да посрещна следващия сезон. Тази година само ще се оборудвам и подготвям - центрофуга, инструменти, склад, кошери, изградени рамки, ограда и фургон на пчелина и т.н.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    В такъв случай, това което си направил е глупост на квадрат. С такъв подход, създаване и презимуване на 100 семейства няма да ти се получи. Но дано не съм прав. Успех.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Е, стореното - сторено. А как би трябвало да постъпя, за да поправя, колкото е възможно, грешката?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    [QUOTE=agro;93664]
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията

    Да презимуват 100 семейства, с които да посрещна следващия сезон. Тази година само ще се оборудвам и подготвям - центрофуга, инструменти, склад, кошери, изградени рамки, ограда и фургон на пчелина и т.н.
    Нищо не е глупост, до доказване на противното. Нахвърлил си се на много бройки наведнъж и може да не успееш да се справиш в гледането, намери някой опитен пчелар да те наглежда в работата. Тези 40 бр ако ги развиеш за сънчогледа ще изкараш мед и ще избиеш част от инвестицията. След сънчогледа може да направиш по една отводка/виж темата за авгуските майки/ и така да зазимиш 80 бр. Също така може да нарочиш 5 броя в момента и да експериментираш с тях /след като се развият да направиш по различни начини отводки-сборни,гол рой и др./ Научи се как се правят майки и недей да закупуваш от други. Какъв пчелар ще си ако една майка не можеш да си произведеш?

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    И аз искам да иззимувам 100 семейства. И затова ще зазимя 120, 130. И аз съм наченал отводките, но не съм осигурил още 1,2 тона захар. Надявам се да си произведа собствени майки. Затова съм си приготвил търтеи цепеняци.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от olepi4 Виж публикацията
    Здравеите ниакой пробвал ли е след акациа отвотка на една рамка пило дали може да се развие достатачно до зимата като има паши след това липа и сланчоглед за ексеримен дали ште се получи с много хранене разбира се с купена маика да е
    Може 1 рамка пило +1маломедна с прашец(да има място и за осеменяване)..Трябва да се изтръскат поне 2рамки пчели,за да има кой да топли пилото на рамката и да обслужва майката.До зимата,спокойно ще напълнят плодника.А подхранването,в началото не бива да е повече от 100млл-150млл.

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    21.12.2014
    Мнения
    39
    Мерси ,щте пробвам

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    [QUOTE=tarty;93702]
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Нищо не е глупост, до доказване на противното. Нахвърлил си се на много бройки наведнъж и може да не успееш да се справиш в гледането, намери някой опитен пчелар да те наглежда в работата. Тези 40 бр ако ги развиеш за сънчогледа ще изкараш мед и ще избиеш част от инвестицията. След сънчогледа може да направиш по една отводка/виж темата за авгуските майки/ и така да зазимиш 80 бр. Също така може да нарочиш 5 броя в момента и да експериментираш с тях /след като се развият да направиш по различни начини отводки-сборни,гол рой и др./ Научи се как се правят майки и недей да закупуваш от други. Какъв пчелар ще си ако една майка не можеш да си произведеш?
    За майките засега ще разчитам на самите пчели, че не може наведнъж на всичко да се науча. Някъде прочетох, че най-добре е самите пчели да накарат майката да снесе в готовия маточник и да отгледат личинката от самото начало като майчина. А пчелите правят много маточници, като решат да се роят и аз ги накарах да направят точно това. Така имах възможност да ги разцепя на повече от три отводки, имаха маточници достатъчно, но като начинаещ не посмях. Не ми е готов още реактора за производство на инвертиран сироп с обем 300 л, нямам изградени рамки, кошерите сега ги правя и т.н. Двама пчелари с по 15 кошера ДБ ми помагат, надявам се да се науча на ход, без да си затрия семействата. Като се подготва след два месеца, може и следваща глупост да направя, нека видя резултата от настоящата.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 5 от 10 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •