Здравейте, понеже след около месец ще взимам кошери и преди няколко дена собственика ми съобщи да отида да ги взема края на Юли и последния мед съм щял да го вадя аз, а отначало ми каза към края на Август да ги взема и сега изведнъж ме хваща неподготвен с тоя мед. Да почна малко от далече реших го внезапно да закупя няколко кошера без да съм се занимавал или интересувал никога преди това, нито баща нито дядо не се е занимавал с пчеларство и ще прохождаме тепърва :Д. Въпросът ми е следния всъщност не е един май :Д Когато вадя питите и отстранявам пчелите от тях трябва ли да им оставя някоя рамка да си седят на нея или вадя всички рамки? Чак след като съм махнал меда от питите слагам рамките но трябва ли да съм ги изчистил от предната восъчна основа и да сложа друга? Има ли някакъв начин мед да се вади без центрофуга или не? След като извадя меда връщам рамките , а има ли друга процедура която трябва да направя или те ще започнат да си ги градят наново? Поне за сега тия са въпросите които се досещам. Купих си уж една книжка за начинаещи но за сега нищо конкретно не пише в нея по пчеларство. Нов съм във форума ще ме извините ако има такава тема даже ще съм благодарен ако ми дадете линк към полезни теми с такива разяснения