Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345
Резултати от 41 до 50 от общо 50
  1. #41
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Ако увелича хамалите с разпечатването,центруфгат няма да смогне,а и аз няма да мога да подавам достатъчно рамки.Другия вариант е всичко по две-центрофуги,2+2 хамали,и още един да носи и взема пити.Но нещо ме съмнява ,че ще стане по-бързо-по скоро клоня към хаос Та търся да крадна опит-Вие как процедирате?

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Според мен, ползването на пчелогонки доста ще ти облекчи труда и ще намали времетраенето на цялата процедура по махането на пълните с мед пити....

  3. #43
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ако имаш имаш допълнителни магазини/корпуси/може да направиш друго. Първия ден само свалям магазини, като за един ден свалям 80 бр/може и още но буса се претоварва/само с брат ми, като започваме в 9-10 часа, на два-три кошера брат ми пуши цигара и до 17 часа всичко е натоварено в буса. И магазините ги превозвам на 30 км до цеха, кадето го вадя.Оставям по един-два магазина на кошерите да имат работа/на кошер имам 3-4-5 магазина/. Имам разпечатваща и 42 рамкова цинтрофуга, за един ден сам/ ако не ме занимават с глупости/съм стигнал 20 тенекий. Надявам се да съм помогнал.
    Аха,това търся!Но ако питите не са надградени,тогава машината става безполезна.И пак хамалите с вилицата.Иначе и аз си го представям така като при Вас.

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Аха,това търся!Но ако питите не са надградени,тогава машината става безполезна.И пак хамалите с вилицата.Иначе и аз си го представям така като при Вас.
    И как постигаш питите да не са надградени? Ако има те са много малък процент. Двама ххамали = разпечатваща/5 000 лв/ти си направи сметката.

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    . Имам разпечатваща и 42 рамкова цинтрофуга, за един ден сам/ ако не ме занимават с глупости/съм стигнал 20 тенекий.
    Винаги съм си мислел, че резултатите са по-добри.Аз съм с четирирамкова/8/ и ръчно разпечатване, и двама стигаме 10 тенекии.Много ме бави обръщането на рамките, но още не съм спечелил за радиална.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Аха,това търся!Но ако питите не са надградени,тогава машината става безполезна.И пак хамалите с вилицата.Иначе и аз си го представям така като при Вас.
    Ами щом си изпълнил капацитета на машината проблема е в ноухауто. Както казва Янчо- имаш нужда от разход за машинки с по-големичък дебит. То и аз съм на мнение, че в голямото влиза малко, но обратното.....
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    И как постигаш питите да не са надградени?
    Основно работя с ЛР, но имам десетина ДБ магазина.Пашата ми е основно акация,липа и билка/ливада/.На ДБ магазините са много надградени и лесно се обработват с парният нож.Но ЛР рамките са надградени само с венец под горната летва и ножа не може да реже.Поставям по 9 рамки в корпус.А как го постигам-ами без много усилия-получава ми се!

    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Според мен, ползването на пчелогонки доста ще ти облекчи труда и ще намали времетраенето на цялата процедура по махането на пълните с мед пити....
    С прахосмукачката се справям, но ако аз забързам,хамалите се задръстват или понякога на ливадата/меда е по-гъст/ центрофугата бави процеса. Голяма чуденка.
    Иначе за един ден 08:00-19:00 обработваме 15-18 тенекий.

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Аз работя с ДБ,но имам по два магазина и когато започне юроша за вадене-махам пълните, а на тяхно място слагам празни и започвам да вадя,но това зависи от това колко е силна пашата.Събота свалям пълните магазини и неделя ги обработвам.След това ги слагам под вторите за да могат пчелите да ги почистят и ремонтират.

  9. #49
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Ако увелича хамалите с разпечатването,центруфгат няма да смогне,а и аз няма да мога да подавам достатъчно рамки.Другия вариант е всичко по две-центрофуги,2+2 хамали,и още един да носи и взема пити.Но нещо ме съмнява ,че ще стане по-бързо-по скоро клоня към хаос Та търся да крадна опит-Вие как процедирате?

    тук в една от темите /не помня коя/ имаше линк към клип за разпечатваща машина и автоматична линия след нея, където професионалистите с най-обикновена вилица доразпечатваха единичните си вдлъбнати рамки. Понеже и аз тази година установих, че най-бавната манипулация е тази с разпечатването на тесните рамки, и аз така се усъмних в идейността и организацията си на работа, както и ефикасността от моите 9-рамкови магазини
    Та тези хора просто ги надраскаха с по едно дълго движение от всяка страна, но много бързо и отработено, без оглед на това, дали капачетата са напълно премахнати или доколко развалят килийките. Това го правеха след разпечатващата, там, където е линията към центрофугата, забележат ли неразпечатана рамка - вилицата и 2-3 секунди са готови. Помня само, че клипът беше даден от скутелатора и беше от по-стари години. Другото, което много ярко се е запечатало в главата ми, е пак някаква тема тук, където Матеев беше обяснил страшно подробно за първоначалните му опити да намали времето на центрофугиране, като при това беше направил серия от експерименти. При тях той си е засичал времето и ефективността на въртене при различни обороти на неговата центрофуга, като целта му беше да намали това време толкова, че да е максимално извъртял рамките. Това ще го направя другата година с моята центрофуга. Това за пчелогонките също остава за догодина, защото в нашия район никой не ги ползва и ми трябваше две години, за да убедя мъжа ми да ми ги направи /не мога да ползвам дървообработващата машина/, но ще съкрати в пъти времето за свалянето на магазините. И, ако има нещо, което бих те посъветвала като полу-начинаещ пчелар /аз съм това/, това е да прочетеш всичко на Матеев, защото той трябва да е почнал около 2013 г. и повечето проблеми, до които съм стигала / с далеч по-бавни темпове от него/, той вече ги е коментирал, анализирал и намерил ефективно решение, що се отнася до създаване на работещ и печеливш бизнес.

  10. #50
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Няколко тъпи въпроса: Как вадите вие меда? т.е. от ваденето на рамките от кошера до връщането им. Как процедирате и според вас вашия начин лесен и бърз ли е или труден и бавен? А да и с колко хора вадите (или ви помагат) и колко време ви отнема да минете вашите кошери, съответно всички и за 1 ден?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 5 от 5 ПърваПърва ... 345

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •