Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 50
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията

    А пчелите ги махаш от питата като я стръскаш в кошера
    Стръскването е много важно, оставих един мой работник (и той уж кошерджия) да извади питите с рапичов мед и като се връщам и го гледам целия отекъл, "Какво става?" питам, "Много жилят" вика моя човек, нормално мисля си все пак рапицата цъфти и е нормално пчелите да са агресивни. Но се наложи да извадим още няколко пити и като видях как моя човек стръсква пчелите и ми стана ясно защо е на това положение - хваща питата за ушите и я чука с долния край в магазина докато паднат пчелите от питата

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Стръскването е много важно, оставих един мой работник (и той уж кошерджия) да извади питите с рапичов мед и като се връщам и го гледам целия отекъл, "Какво става?" питам, "Много жилят" вика моя човек, нормално мисля си все пак рапицата цъфти и е нормално пчелите да са агресивни. Но се наложи да извадим още няколко пити и като видях как моя човек стръсква пчелите и ми стана ясно защо е на това положение - хваща питата за ушите и я чука с долния край в магазина докато паднат пчелите от питата
    Верно ли това?

  3. #13
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Май май колегата се отказа по добре ,че ако няма и приятел пчелар да му помогне ще е много весело около него

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Най-добре го направи. Като гледам с какви въпроси започваш, ще спестиш много мъка за пчеличките.
    Еми след такива отговори нормално е човек да не пита нищо повече.Спомних си когато карах курсовете за категория ,,Ц,, на камиона отзад пишеше с голями букви-НЕ СЕ СМЕИ И ТИ СИ БИЛ СЪЩИЯТ.Така че спомнете си времето когато сте се учили и вие.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Каменов Виж публикацията
    Верно ли това?
    Верно е, все пак човек се учи до като е жив

  6. #16
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan_vd Виж публикацията
    Еми след такива отговори нормално е човек да не пита нищо повече.Спомних си когато карах курсовете за категория ,,Ц,, на камиона отзад пишеше с голями букви-НЕ СЕ СМЕИ И ТИ СИ БИЛ СЪЩИЯТ.Така че спомнете си времето когато сте се учили и вие.
    За съжаление няма нищо смешно. Дори напротив.

    Въобще не ми пука, как приемаш думите ми, но аз не съм бил същия. Смятам, че човек трябва да е пълен идиот, ако се опитва да отвори вратата с глава, вместо да посегне с ръка към бравата. Нищо лично.

  7. #17
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Трябва да ти кажа, че има такива хора, при това те не са малко. Малко встрани от темата ще разкажа пресен случай отпреди половин час - впечатли ме, направо ме шокира:

    Директора на дърводелското ми предприятие беше дошъл при мене по работа и аз го помолих да ми каже размера на диагоналите на отвора на пчеларската мрежа, която му доставих преди 3 дена. Нарочно го написах с дебели букви - това са 6-7 думички - точно и ясно. Човека ме разбра от половин дума и звънна на някакъв работник в цеха. Проведе се около 5 минути разговор от типа на:
    ....не тази бе Пешо, онази новата бялата...
    ....не бе, какви квадрати, тя е на ромбове....
    ....а бе тази е хромникеловата, а аз искам да премериш поцинкованата....
    ....а бе не тази от фибранените нуклеуси, а тази, която вчера Светлин сечеше....
    ....разбира се че със шублера, с какво друго.....
    ....абе какви десет сантиметра, откъде ги измисли - отвора искам да ми премериш, отвора.....
    ....каква черна мрежа бе, откъде я намери тази......
    ....ръжда ли - каква ръжда, тази мрежа е нова, ти сам я разтоварва преди 3 дена.....
    ....абе не оградната мрежа - ти навън на двора ли излезе....

    И така в този дух общо около 5 минути, след което му каза да не се занимава повече и той сам ще си я премери, когато отиде в цеха. Аз стоях отстрани с провиснала челюст и не можех да повярвам, че от другата страна на линията стоеше човек. Направо бях гръмнат. След това направих експеримент със сина ми - разбра ме точно със 7 думи. После с жена ми същите седем думи, тя зададе уточняващ въпрос и аз казах да. А онзи олигофрен от другата страна на линията след 5 минутен разговор така и не разбра какво точно се иска от него.

    Та искам да кажа, че има хора и хора и умствените способности между едните и другите могат да се различават 1000 пъти.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    От написаното не се разбира как е поставена задачата.Да не излезе, както питаш, така ти отговарят.А има и друго нещо , желанието да се свърши работа.Ако го няма и си достатъчно хитър можеш да направиш на маймуна оня на телефона.Аз му казвам "пускане по нанадолнището".Пързаляш го с чиста съвест особено , ако му " имаш зъб". Не подценявай никого.
    Как са изглеждали умствените възможности на оня особняк, дето чорапи не може да си обуе, а физиката му е хоби в очите на маститите професори? За тях не се сещате кои са били , а за кого говоря се сетихте.
    Светът е безкрайно пъстър.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Колега Матеев,понякога се случва на човек да блокира и да се държи като идиот.Онзи ден питам - "има ли основи и колко струват",при което продавача ме пита : "с восък или без восък",а аз умно отговарям - как така без восък,демек,че искам основи направени от восък.Човека ме изгледа странно,и след като видя че загрях се успокои

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    08.01.2012
    Мнения
    535
    Пчеларски район
    Ямбол
    Питал те е дали ще даваш восък за основите или ще ги купуваш без да даваш восък колега
    между другото с тези основи става голям филм никъде ги няма вече,а където ги има са на цена1,20лв вече ужас

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •