Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 33 от 47 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 321 до 330 от общо 465
  1. #321
    Автор
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    178
    Пчеларски район
    1. общ. Левски и 2. общ. Роман
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Колеги някой беше качил размерите на сандъче за отводки ДБ 5 пити направено от фибран.Търсих темата с размерите но не я открих.След преустройството на форума нея откривам. Ако някой може да помогне, ще съм благодарен.
    Виж в тази тема пост #11
    Предпочитам да пия от извора.

  2. #322
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Колеги някой беше качил размерите на сандъче за отводки ДБ 5 пити направено от фибран.Търсих темата с размерите но не я открих.След преустройството на форума нея откривам. Ако някой може да помогне, ще съм благодарен.
    Аз бих разделил на ДВЕ размера за ДЕСЕТ рамков,дали ще се получи.........може и да стане.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  3. #323
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Идеята с "термоформовъчно фолио" ми хареса, но под това име не успях да намеря реален пазар. Би ли пояснил, кой го продава или къде се използва за да го намеря някъде.
    П.с. Към Камен Крумов!
    Сдобих се с това фолио от завод за пластмасови изделия в гр.Ботевград. За съжаление не знам името на предприятието понеже не съм ходил лично до там. Мой приятел, който вече 5 години е в USA, работеше там. Някакви германци платили за мостра и така и не си я взели. Тогава приятелят ми се обади и каза, че искат да се отърват от един топ 45 кг термоформовъчно фолио. От него се правели чинийки и чашки за еднократна употреба. На германците им е трябвало, за да правят форми за кутии с инструменти. Опитвал съм се да търся такова фолио в Google, но явно наименованието му е друго. За мое съжаление и приятелят ми откакто замина, така и не се обади повече и нямам връзка с него.
    P.S: Мисля, че и кофичките за кисело мляко се правят от такова фолио. Та може да се поразпита тук-там по мандрите от къде си ги доставят и някак си да се стигне до изходната суровина.

  4. #324
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от mir@k@ Виж публикацията
    Колеги някой беше качил размерите на сандъче за отводки ДБ 5 пити направено от фибран.Търсих темата с размерите но не я открих.След преустройството на форума нея откривам. Ако някой може да помогне, ще съм благодарен.
    Размера се смята : Х рамки × 37,5мм. ти дава размера и се прибавят 5мм. към получения размер за лесно изваждане на рамките!
    Този пост е редактиран от Дамян Дамянов; 14.02.2016 в 10:18. Причина: грешка 0.5мм / 5мм

  5. #325
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2015
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от kroum Виж публикацията
    Току що разговарях по телефона с търг. им представител:
    300L-3см. дебелина 6,70лв./м2
    300L-4см. дебелина 8лв./м2
    За по-големи плътности по поръчка мин. 25000м2.

    700L-5 сантиметра дебелина имат в наличност около 300 лева кубика
    Всяко сложно нещо,се състои от множество прости неща.

  6. #326
    Наблюдател
    Регистриран
    17.12.2015
    Мнения
    43
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от rumenggr Виж публикацията
    Идеята с "термоформовъчно фолио" ми хареса, но под това име не успях да намеря реален пазар. Би ли пояснил, кой го продава или къде се използва за да го намеря някъде.
    П.с. Към Камен Крумов!

    Да не би да става въпрос за Термосвиваемо фолио?
    https://cse.google.bg/cse?cx=partner-pub-5490113792370480:6397401851&ie=UTF-8&q=Термосвиваемо+фолио

    Всяко сложно нещо,се състои от множество прости неща.

  7. #327
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от Величков Виж публикацията
    Да не би да става въпрос за Термосвиваемо фолио?
    https://cse.google.bg/cse?cx=partner-pub-5490113792370480:6397401851&ie=UTF-8&q=Термосвиваемо+фолио

    Може би. Моето е бяло, непрозрачно и е 35 микрона

  8. #328
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    Размера се смята : Х рамки × 37,5мм. ти дава размера и се прибавят 0,5мм. към получения размер за лесно изваждане на рамките!
    37 мм, не 37,5 мм + 5 мм към общата сума за по-лесно изваждане на рамките.

  9. #329
    Автор
    Регистриран
    12.06.2012
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    37 мм, не 37,5 мм + 5 мм към общата сума за по-лесно изваждане на рамките.
    От една тема : КОШЕР БЪЛГАРИЯ 1300Г - Описание на устройството. - Секция Биология
    Кошерът „България 1300 Г" се състои от дъно, два корпуса, магазин, покривна дъска с хранилка и покрив. Стените му са с дебелина 20 мм.
    Основен елемент на кошера е корпусът. В него се използва стандартната много корпусна рамка - 435/230 мм. Нейните размери определят вътрешните размери на кошера (450/300/260 мм), като са спазени основните изисквания за разстояние до стените (7,5 мм), до дъното (20 мм), до тавана (10 мм), между средостенията на две съседни пити (37,5 мм), между питите (12 мм) и дебелината на питата (25 мм).............. Точно това обяснява и г-н Якофов на лекциите си от преди няколко години - 37,5 мм.+ 0,5мм. за изваждане на рамката.
    Този пост е редактиран от kli6o; 13.02.2016 в 21:12. Причина: Допълване

  10. #330
    Цитат Първоначално публикувано от kli6o Виж публикацията
    От една тема : КОШЕР БЪЛГАРИЯ 1300Г - Описание на устройството. - Секция Биология
    Кошерът „България 1300 Г" се състои от дъно, два корпуса, магазин, покривна дъска с хранилка и покрив. Стените му са с дебелина 20 мм.
    Основен елемент на кошера е корпусът. В него се използва стандартната много корпусна рамка - 435/230 мм. Нейните размери определят вътрешните размери на кошера (450/300/260 мм), като са спазени основните изисквания за разстояние до стените (7,5 мм), до дъното (20 мм), до тавана (10 мм), между средостенията на две съседни пити (37,5 мм), между питите (12 мм) и дебелината на питата (25 мм)..............
    И какво разбра от цитата ??????
    Нищо не е вечно,дори благодарността.
    "Ренар"

 

 
Страница 33 от 47 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •