Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 47 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 465
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    21.10.2012
    Мнения
    151
    Много хубаво нуклеусче !
    относно боядисването не мисля че има нужда от основа ползвал съм боята на Сократес за тази цел и единствената основа която полагам е бяла боя за да се постигне цвета които искам получава се добре
    при дървото е различно там си иска импрегнация !

  2. #22
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Забравих да ви кажа и една тънкост относно видиите - за да се завиват правилно и да не кривят, може предварително да пробивате една тънка дупка със специално направено тънко и дълго шило. А видията, която държи въртящата се прелка - тя е завита по специален начин. Мястото на тази видия се случва на границата между фибрана и дебелата полипропиленова тръба. Там също първо се оформя отвор с тънко и дълго шило, но след това в този отвор се слага лепило. Набутва се с клечка за зъби или с игла или с тел - като му дойде времето, ще си поиграете и ще намерите вашият си начин. Чак когато отвора се напълни наполовина с лепило, чак тогава в него се завива видията. Завива се до упор, и след това се връща малко назад докато прелката започне да се върти лесно. Тънкия момент е да се сложи толкова лепило, щото след завиване на видията лепилото да не излиза от отвора и да не залепва въртящата се прелка. Другия начин е от вътрешната страна на въртящия се диск да намажете малко масълце или крем за ръце. Така дори и да го допре лепилото, няма да се залепи за него.

    Крайната цел е видията на въртящата се прелка да е залепена здраво както за фибрана, така и за пропиленовата тръба, но да не е залепена за въртящата се прелка. Това е единственият възможен начин, при който можете да си гарантирате стотици хиляди цикли на завъртане и в двете посоки, без при това видията да се разхлаби или развие.

  3. #23
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2013
    Мнения
    7
    колега, благодаря, спести ми много мъки с фазера. имам само един въпрос, не заклейват ли покривната табла.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    17.09.2013
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    общ. Ковачевци
    Предполагам , ако заклеят капака възможността да се стигне до счупването му е голяма. Г-н Матеев предвиждате ли покрив от метал или друг материал върху капака?

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Добрич
    Всичко изглежда страхотно добре направено, но самия факт, че за разкрояването трябват дърводелски машини ще възпре много от нас. Все пак ако имам машини, бих се пробвал с дърво.

  6. #26
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от simple Виж публикацията
    колега, благодаря, спести ми много мъки с фазера. имам само един въпрос, не заклейват ли покривната табла.
    Нуклеуса все още не е изпробван, но колегата, който вече има много такива, въобще не ми е споменавал за някакъв проблем със заклейването. Скоро нуклеуса ще влезе в експлоатация - буквално след ден-два, и до една седмица ще имам информация има ли проблеми със заклейването или не.

    Цитат Първоначално публикувано от P.Dinev Виж публикацията
    Предполагам ако заклеят капака, възможността да се стигне до счупването му е голяма...
    Не ми се вярва. Капака е достатъчно здрав, за да издържи. По-скоро подпъхването на рамкоповдигача ще остави някакви следи, но какво от това? Нима ви е жал? Та то нуклеусчето си е буквално без пари.

    Ако все пак се появят някакви проблеми със заклейването, има си решение и на този проблем. Восъка и прополиса не се лепят по много гладки повърхности. Тоест може да се наложи слагането на някакво тиксо или найлон по ръбовете, и готово - проблема ще е разрешен.

    Цитат Първоначално публикувано от P.Dinev Виж публикацията
    .... Г-н Матеев предвиждате ли покрив от метал или друг материал върху капака?
    Засега не. Всеки един опит за усъвършенствуване на нуклеусчето ще доведе до повишаване на неговата цена. Какво си му е сега на капака? Защо му е метал? Той и така няма да пропусне нито капка вода. Метална ламарина се слага само на дървени кошери, защото дървото е калпав материал и се пука и разсъхва, когато го нагрее слънцето. С фибрана и стиропора няма такива проблеми. Нито един мой кошер няма метален капак.

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Vmitev Виж публикацията
    Всичко изглежда страхотно добре направено, но самия факт, че за разкрояването трябват дърводелски машини ще възпре много от нас. Все пак ако имам машини, бих се пробвал с дърво.
    Никой не е казал, че е забранено да пробвате с макетно ножче. Ако имате твърда ръка и го държите изправено под 90 градуса - защо пък да не се получи. Ако леко кривнете ъгъла - ами тогава тук-там ще зяпнат малки процепи, които предполагам пчелите услужливо ще заклеят.

  8. #28
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Ето как изглежда нуклеусчето след боядисване. Да ви кажа честно - не съм впечатлен, но поне вече ще знам, че е UV защитено. Утре ще пробвам капака да е в друг цвят - например жълт, та белким нуклеусчето стане малко по-красиво.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_6590.JPG
Прегледи:      2389
Размер:	258.6 KB
ID:	1523

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_6605.JPG
Прегледи:      2382
Размер:	221.6 KB
ID:	1524

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.12.2011
    Мнения
    420
    Няма ли да ги духа вятъра?
    Чух и забравих. Видях и запомних. Преживях и разбрах. Конфуций

  10. #30
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А ето и едно ново приложение на нуклеуса - СПАЛНЯ за домашни любимци. Учудващо е колко бързо котката съобрази за какво може да се използва тази невзрачна кутия.

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_6602.JPG
Прегледи:      2373
Размер:	180.8 KB
ID:	1525

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSC_6604.JPG
Прегледи:      2369
Размер:	188.2 KB
ID:	1526

 

 
Страница 3 от 47 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •