Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 26
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Липсва закона за защита на растенията.
    http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2134161408
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #12
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Благодаря. Ще го включа в следващата редакция на колекцията.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Нов режим категорично забранява въздушно пръскане на земеделските култури

    http://www.fermer.bg/%D0%BD%D0%BE%D0...-news9890.html
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    20.08.2012
    Мнения
    20
    На какво разтояние пчелина от 120 кошера трябва да е извън регулацията на селото.

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Относно закона за подвижното пчеларство.
    Реших да практикувам подвижно пчеларство- ЗАКОННО!!!
    След като се обадих в БАБХ за пътен лист, ми беше обяснено подробно, че за да изляза на определени места- рапица, акация, липа, а от там на слънчоглед в няколко населени места, заради разликата във времето на цъфтене, ми беше обяснено, че за целта трябва да открия временни животновъдни обекти. За да открия временните животновъдни обекти е необходимо да открия собствениците, НЕ АРЕНДАТОРИТЕ, на земя в определените блокове. Да сключа нотариално заверен договор със всеки един собственик, където ще ми бъдат платформите и за всяко едно преместване на пчелите ще трябва нов такъв договор. Собствениците на земите трябва да си извадят актуална скица и да посочат наем за определеното време, да речем 20 дни, докато цъфти определената култура. Та питам, това нормално ли е? Според мен по този начин поставени правилата е невъзможно ЗАКОННО да излезеш на подвижно пчеларство. Не е ли редно да се извади пътен лист до определената местност, където ще бъдат настанени платформите за определен период от време и с това да приключи ходенето по мъките.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Относно закона за подвижното пчеларство.
    Реших да практикувам подвижно пчеларство- ЗАКОННО!!!
    След като се обадих в БАБХ за пътен лист, ми беше обяснено подробно, че за да изляза на определени места- рапица, акация, липа, а от там на слънчоглед в няколко населени места, заради разликата във времето на цъфтене, ми беше обяснено, че за целта трябва да открия временни животновъдни обекти. За да открия временните животновъдни обекти е необходимо да открия собствениците, НЕ АРЕНДАТОРИТЕ, на земя в определените блокове. Да сключа нотариално заверен договор със всеки един собственик, където ще ми бъдат платформите и за всяко едно преместване на пчелите ще трябва нов такъв договор. Собствениците на земите трябва да си извадят актуална скица и да посочат наем за определеното време, да речем 20 дни, докато цъфти определената култура. Та питам, това нормално ли е? Според мен по този начин поставени правилата е невъзможно ЗАКОННО да излезеш на подвижно пчеларство. Не е ли редно да се извади пътен лист до определената местност, където ще бъдат настанени платформите за определен период от време и с това да приключи ходенето по мъките.
    Чия собственост е земята, на която искаш да си закараш и поставиш кошерите?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Земята е на много собственици арендувана от един арендатор 3000дк рапица .Като се има в предвид,че ще местя 10 платформи на пет различни места поне четри пъти.

  8. #18
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    В момента идва рапица ,а земята е на много собственици арендувана от един арендатор 3000дк рапица .Като се има в предвид,че смятам да местя 10 платформи на пет различни места поне четири пъти. Ако има някои които може да предложи промени в закона нека го направи. Организациите да вземат в предвид това недоразумение наречено закон и да търсят начин за справяне,иначе подвижното пчеларство е обречено!

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Земята е на много собственици арендувана от един арендатор 3000дк рапица .Като се има в предвид,че ще местя 10 платформи на пет различни места поне четри пъти.
    Това е поредния случай как правото може да води до абсурди! Юридически процедурата може и да е издържана, но от гледна точка на здравия разум тя е пълна тъпня! Какво го е еня собственика на нивата, че ти ще си сложиш там кошерите, след като той е преотстъпил правата си за ползването на тази земя на арендатора??? Все едно е да отида у някой приятел, който живее под наем за двадесетина дена, за да свършим някаква обща работа и за да спя при него да искам от хазяина му нотариално заверено разрешение!
    Този пост е редактиран от tsc1; 14.03.2018 в 18:19.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Бих помолил Матеев да изкаже мнение по въпроса ако му е възможно.

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •