Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 95
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от iskren Виж публикацията
    Ей, тая двойната хамалогия най-немога да я разбера?!? - защо не си го пълните в буркани още докато е течен...


    Да се уверим че е истински

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Не е чак толкова трудно.Аз например слагам тенекията в един леген с топла вода и после като сладоледажия пълня бурканите.
    А знаеш ли колко по лесно става направо от ваната за разпечатване (особено ако е с кран от центрофуга), пък после клиента нека си го яде както иска, кеф му течен, кеф му кристализирал (има и такива клиенти които търсят само кристализирал)

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    А знаеш ли колко по лесно става направо от ваната за разпечатване (особено ако е с кран от центрофуга), пък после клиента нека си го яде както иска, кеф му течен, кеф му кристализирал (има и такива клиенти които търсят само кристализирал)


    Мед да има само.То и аз му знам лесното.

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Медът го наливам в бурканите, докато е още течен. Кристализацията настъпва по-късно в буркана.
    Аз съм на обратното мнение. Че в буркана кристализира по - бързо.

  5. #35
    Наблюдател
    Регистриран
    13.11.2013
    Мнения
    32
    3 денонощия на 40 градуса и целия мед в буркана е стопен.
    Изображение0297.jpg

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    13.11.2013
    Мнения
    32
    Сега отивам да сложа 1 тенекия за 3 денонощия да видя при такова количество как ще се стопи.

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Достатъчни са 2 денонощия на 40 градуса или 4 денонощия на 35 градуса.
    Цитат Първоначално публикувано от Marian Виж публикацията
    Да попитам и аз нещо на тази тема.
    6 дни откакто съм сложил буркани с мед на 38 градуса. Меда се разстопи, но на дъното все още има кристализирал мед.
    На какво може да се дължи това?
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Може би това на дъното не е мед - знам ли? Настъпило е някакво разслояване и двете съставки имат различно ниво (температура) за декристализация. Аз си имам декристализатор и досега сигурно съм декристализирал стотици тенекии, но такъв ефект с отказ от декристализация не съм забелязвал.

    Ефекти на разслояване обаче съм наблюдавал. По принцип 2 вида мед понякога много трудно се смесват и в бурканите имат склонноста да се разслояват.
    Нали си правя камера за декристализация, та да питам, горе цитираното, потвърждава ли се на практика? Матеев вече не пише, изчетох и другите теми за декристализатор, където също има подобни мнения. Днес говорих с човек от фирма изкупвач, той други неща за техните камери ми обясни, различни от прочетените из темите. Сега съм раздвоен - ще се втечнят ли тенекиите на 36-40 градуса в камерата за две-три денонощия, или само излишно ще си повиша хмф-то, но няма да постигна пълно декристализиране?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    @agro, виж какво съм писал в мнение #28. Това са данни от лично проведени експерименти като наблюдавам температурата възможно най-прецизно. Матеев нямам представа как го е постигнал това за 4 денонощия на 35 градуса да го разтопи. 10 дни съм държал меда на 35-36 градуса и си стои на крем и толкова. При 40 градуса може и да стане нещо ама може и да стане скъп урок. Отделно зависи какъв е меда и как е съхранявам преди и по време на кристализацията. Сложно е уравнението.
    Писах ти и в другата тема, че има вариант меда след разтопяването да е с нарушен търговски вид и може би понижено качество. Аз се бях залетял да си правя камера и добре че започнах първо експерименти с малка, защото резултатите грам не ми харесват.
    Чувал съм, че с ултразвук можело да станат нещата и не повишавало ХМФ-то.
    Медец

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    .......
    Чувал съм, че с ултразвук можело да станат нещата и не повишавало ХМФ-то.
    Има логика в това! Щом с ултразвук се разбиват камъни в бъбреците, които по своята същност са кристали защо да не се разбият и кристалите в меда? ХМФ няма как да се повиши, тъй като няма нагряване.
    Ако имаш повече инфо по въпроса, дай да прочетем нещо. Интересна е честотата и интензитета на ултразвука.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    2,45 GHz, или дължина на вълната 12, 23 cm....???

 

 
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •