Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 95
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    ...Заформя се извода, че меда НЕ трябва да се топи...
    Но се прави задължително от всички търговци на едро, за да си хомогенизират и стандартизират партидите, а и за да го извадят от тенекиите, в които са го закупили. Сигурно имат и други причини, но и тези са достатъчни.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #52
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Такива сигурно са правени, микровълновите печки не са от вчера.И нещо от личен опит - в къщи микровълновата се ползва много, но не за готвене, а само за претопляне на ядене. Всичко тестяно обаче след претопляне в микровълнова става жилаво!
    Да, микровълновата не е от вчера.Идеята и може да се каже патента е на Никола Тесла.
    За тестяното, претопляно в подобна не си прав.Зависи как е приготвяно ''тестяното'' преди да се наложи неговото претопляне.

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Ето един полезен материал за различните начини на декристализация на мед и тяхното влияние върху качествата му: http://www.bee-hexagon.net/files/file/fileE/Honey/LagerungKristall_e_internet.pdf
    На когото много му се чете за ролята на ултразвука при декристализацията на меда да си пусне търсене в Google с фазата "ultrasonic honey liquefaction". Главоболието му е гарантирано!

    PS Тъй като темата ми стана интересна отделих един ден за основно проучване и преглеждане на най-интересните статии по нея в Интернет. Какви са основните изводи (за лична консумация, не ангажирам никого с тях)
    1. И двата метода (ултразвуково или СВЧ третиране) са не много познати и разпространени, но напълно приложими както в домашни, така и в условията на дребното и средното по мащаби пчеларство.
    2. Методите не водят до увреждане на физичните, химичните и органолептичните качества на меда тъй като нагряването е в допустимите граници за кратко време.
    3. По-приложим е метода с използване на микровълнова печка тъй като не изисква специализирано оборудване, както при ултразвука. Желателно е декристализацията да се прави на 3-4 етапа по 30сек с паузи за равномерно разпределение на топлината.
    Качвам още една статия със сравнителен анализ на двата метода (руски език)
    "Тежката артилерия" е една дисертация с изключително много и ценна информация. Тъй като файла е огромен (23МВ), ако някой проявява интерес мога да му я пратя на мейла.
    Прикачени файлове Прикачени файлове
    Този пост е редактиран от tsc1; 07.04.2018 в 09:28.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    ..."Тежката артилерия" е една дисертация с изключително много и ценна информация. Тъй като файла е огромен (23МВ), ако някой проявява интерес мога да му я пратя на мейла.
    Пращай, арестуван съм при жената и не ме пускат на пчелина. Ще имам време за четене.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Получена, благодаря!
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #56
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Сподели как я топлиш, че ще го правя за първи път и да не объркам нещата.
    Имаме казанче за варене на буркани. На ток заводско още от комунистическо. Точно се хваща 1 тенекия. Включваме за няколко минути да грее и половин-един час изключено. Кофтито е през нощта че няма кой да дежури. Един приятел си беше вързал на бързовара сонда от някакъв бойлер и го изключваше на 40*. Ние в началото мерехме Т на водата с термометър. Но сега вече караме с малкия пръст на ръката. Пък съм показал стойности че не сме превишили.

  7. #57
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Сподели как я топлиш, че ще го правя за първи път и да не объркам нещата.
    Не може да объркаш кой знае какво. Топлиш тенекията на водна баня и Т на водата да не превишава 45*. Разбъркваш по-често. Някои по-стегнати тенекии сме ги държали по 2 дни и 1 нощ да ги разтопим. Сега като въртя центрофугата и меда ми топлее на ръката. Така че до 45* ден-два няма да му стане нищо на меда. Според мен.


    Разбъркваш по-често защото меда втечнява в дъното на тенекията. Отгоре остава захаросан и може да те подлъже.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    ...Отгоре остава захаросан и може да те подлъже.
    Гледал съм как го правят в изкупваческа фирма. Тенекиите без капак, обърнати с отвора надолу върху решетка, над голяма вана. Вентилатори ги обдухват с горещ въздух, но не знам на каква температура, вътре в камерата не може да оцелее човек. Контролират температурата на въздуха, разтопеното изтича веднага във ваната. Само не се загледах дали ваната е с водна риза, за да поддържа разтопения вече мед на някаква безопасна температура.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    ...Гледал съм как го правят в изкупваческа фирма. ..
    http://beesmarket.com/index.php?rout...tegory&path=93

  10. #60
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Тези нямат терморегулатор и не спират да нагряват. Купих такъв, включих го и с термометър мерих температурата на меда, стигна 50 градуса, спрях го и повече не съм го ползвал. Сега ползвам термоодеяла. Те са със степени на нагряване. Тези, които имам на първа степен загряват меда до 36 градуса, а на втора до 45 градуса.

 

 
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •