Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 123
  1. #101
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от ceco_lovech
    Това с ваденето на пити си е излишна работа.След изваждането на последния мед,корпуса с пило се поставя най-отгоре и едновременно се слагат и лентите за акара!Никога няма да имате загинало семейство,поне при мен е така.
    100% подкрепям и е вярно.

  2. #102
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2012
    Мнения
    22
    Колеги, "Зоната на смъртта" много лено може да се избегне като се спазват точно размерите на корпусите. От прочетеното виждам, че и вие сте имали проблем със новозакупени кошери. На различните производители размерите играят. Срещал съм нови кошери с разстояние между рамките в горният и долният корпус 12 мм. От както започнах сам да си ги правя и гоня междина от 6 - 8 мм няма проблем с . При тези размери пчелите не трупат восъчни мостчета.

  3. #103
    Потребител
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    72
    Цитат Първоначално публикувано от ceco_lovech
    Това с ваденето на пити си е излишна работа.След изваждането на последния мед,корпуса с пило се поставя най-отгоре и едновременно се слагат и лентите за акара!Никога няма да имате загинало семейство,поне при мен е така.

    колега може ли да ми го обясниш по точно това упражнение, че не го схващам. Благодаря предварително

  4. #104
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от ceco_lovech
    Това с ваденето на пити си е излишна работа.След изваждането на последния мед,корпуса с пило се поставя най-отгоре и едновременно се слагат и лентите за акара!Никога няма да имате загинало семейство,поне при мен е така.
    Цитат Първоначално публикувано от evil_dea
    колега може ли да ми го обясниш по точно това упражнение, че не го схващам. Благодаря предварително
    Просто като зазимявате не се престаравайте със запасите с мед-сироп максимум 15-18кг.другото го оставете на пчелите,и с тези ротации на корпосите! 1-во питайте защо се прави,кога и как. не го приемай лично отнася се и за други питащи във форума-информацията се усвоява с годините и практиката.не бързайте още с първите 2-3 год.да вземете пенсия като пчелари.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #105
    Потребител
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    72
    благодаря за отговора, но все пак искам ако може колегата да ми обясни.

  6. #106
    Nic 59
    Guest
    Цитат Първоначално публикувано от ceco_lovech
    Това с ваденето на пити си е излишна работа.След изваждането на последния мед,корпуса с пило се поставя най-отгоре и едновременно се слагат и лентите за акара!Никога няма да имате загинало семейство,поне при мен е така.
    И аз съм любопитен. Може ли по вече подробноси за тая ротация на рамки или корпуси.

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от evil_dea
    благодаря за отговора, но все пак искам ако може колегата да ми обясни.
    Добре,предполагам ,че ще те попита първо с какви кошери работиш?Цецо ако има нещо извинявай
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    И аз да кажа нещо. Колегата го каза много точно. Явно е чел Венер и използва нещичко и от него. Например, идва време за вадене на меда, вадиш го не всичкия, оставяш 2-3 рамки не толкова пълни с мед и този корпус с центрофугираните пити и тези 2-3 рамки - поставяш целия корпус под плодника. Така пчелите пренасят остатъка от меда в горния корпус - плодника.
    Слагаш и лентите и дохранваш, ако трябва.

  9. #109
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    .... и вече си създал идеални условия за кражби
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  10. #110
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator
    .... и вече си създал идеални условия за кражби
    Има си "чалъм" и за тази работа,не създавай погрешно впечатление у хората.

 

 
Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •