Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 13 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 123
  1. #61
    Наблюдател
    Регистриран
    20.01.2012
    Мнения
    20
    Вчера им напълних малките отделения на хранилките. Засега всичките са живи с изключение на една стара майка която зазимих за резерва напролет, но природата си знае работата.Дано при всички да е така.

  2. #62
    при нас днес имаше масово облитане (район югоизточен)

  3. #63
    Наблюдател
    Регистриран
    09.12.2010
    Мнения
    49

    Сняг

    Това заварих при първото ми посещение след рекордно ниските температури.Открих входовете и където бе необходимо поставих питка,за втори път след като бях дал на 22.1.2012

  4. #64
    Наблюдател
    Регистриран
    14.04.2011
    Мнения
    29
    Пчеларски район
    Русенски
    Днес ходих при моите кошери. От 7-7 оцелели. Подхраних. Голяма радост настана. Въпреки силния вятър подадоха носове.Започнаха облитане, вероятно не всичките, но файда. Надявам се това да е началото на успешна година! Пожелавам го на всички!
    Пламен Яков

  5. #65
    Потребител
    Регистриран
    26.04.2011
    Мнения
    51
    Днес използвахме хубавото време и започнахме стеснение на пчелните семейства. Прилагам няколко снимки.



  6. #66
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58

    Do medwed

    Само да попитам - С лентичките ли са зимували ? И ако са- правилно ли е ?

  7. #67
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607

    Re: Do medwed

    Цитат Първоначално публикувано от pa4o
    Само да попитам - С лентичките ли са зимували ? И ако са- правилно ли е ?
    Според мен не е правилно.На упътването пише колко време да престоят в кошера.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  8. #68
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    От две години съм пчелар. Имам 20 бр.ЛР в видинско, зазимени на по два корпуса с не по-малко от 25 - 30 кг мед на кошер. Днес отворих кошерите да им дам по една приготвена от мен питка, за стимулиране на майката, а и да видя какво е положението след лютата зима. От 20 бр. - 14 се бяха качили във втори корпус, а 6 бяха във първи. От тези 6 бр. 3 са умрели, като са стигнали единия край на корпуса и въпреки пълния втори корпус над тях не са се качили. Ще кача няколко снимки за по-пълна представа, като търся мнения относно възможните причини за загубата на тези 3бр. Искам да допълня, че кошерите са отривани на два пъти от снега, така че вероятно не са се задушили.В тях не забелязах да има влага по стените или питите. Няма влезли и мишки. П.С. Прослушвани са преди около 30-35 дни, като всички бяха живи. Ето и снимките.


  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Класическа картина на умрели от глад пчели. Въпреки, че във втория корпус е пълно с храна, пчелите не са могли да преодолеят разстоянието м/у двата корпуса(т.н."зана на смъртта") и да преминат във втория корпус. Това още веднъж ни убеждава, че не е толкова важно количеството на храната, а нейното разположение. Убеден съм и друго - 15-18 кг. храна(мед) във втори(горен) корпус е напълно достатъчен за успешното иззимуване на пчелното семейство и пролетното му развитие. Ако тези пчели от есента са били в горния корпус, днес да са живи!

  10. #70
    Потребител
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    72
    Да така е! И аз имам един кошер загинал по същия начин в долния корпус, а горния е пълен с мед!

 

 
Страница 7 от 13 ПърваПърва ... 56789 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •