Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    11.08.2011
    Мнения
    25

    Продавам Пчелни кошери с пчелни семейства

    Професионална пчеларска ферма "ХОСЕЙНИ" продава кошери с пчели
    Кошерите могат да бъдат видяни: http://www.hoseyni.com/galeria.php

    Продавам кошери- ЛР (РУТ) (дъно мрежисто,2 корпуса-10рамкови с изградени рамки, покривна табла, хранилка и капак). заедно с пчелни семейства- силни и здрави. Пчелните семейства са с млади майки(повечето са с майки от сезон 2013).
    Кошерите са изработени от ВИМЕКС-СЛИВЕН по 3годишната пчеларска програма. Продаваме ги защото програмата е приключила и нямаме нужда от тях.
    Разполагаме с 50бр. кошери с пчелни семейства от този вид(ЛР-РУТ). Като имаме възможност да продадем и още 50 бр. Дадант блат 10 рамкови(плодник и магазин)
    Цена за кошера в комплект с пчелното семейство. 250лв./бр.
    само кошер(без пчелно семейство и пчелни рамки) 50лв./бр.
    само пчелни семейства(отводки) с майки 2013година/2014 година- 120лв./бр - 4 рамкови
    Или цялото семейство с рамките-20бр. за 200лв/бр.

    За допълнителна информация и въпроси: ме търсете на тел. 0899452850- ЕМИЛ
    "РОЯЛ-БИЙС" ЕООД /предприятие за пчелен мед и пчелни продукти/, тел. 0895 96 97 97

  2. #2
    Колега не ти се бъркам на обявата но не ме свърта това изречение 3-годишната програма изтече и нямаме нужда от тях ... по добре без него ... За това ли е било всичко да минат 3-те години. Успех с обявата и дано попаднат в добри ръце
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    И аз си помислих нещо подобно, но му разгледах снимките и видях че работи с "1300 години България", които не са обект на тригодишната програма. Човека много добре си е обяснил какво, за колко и защо го продава.

  4. #4
    Прав си. Изразих мнение защото все повече кошери се продават като изтече 3 годишния период. Извинявам се ако има нещо ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Хората са си поели ангажиментите, изпълнили са ги и си правят след това каквото си искат, нормално е.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    11.08.2011
    Мнения
    25
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    Колега не ти се бъркам на обявата но не ме свърта това изречение 3-годишната програма изтече и нямаме нужда от тях ... по добре без него ... За това ли е било всичко да минат 3-те години. Успех с обявата и дано попаднат в добри ръце
    Колега, намери си друго занимание след като "не те свърта", а само се чудиш на кой човек да спамиш обявата(темата която съм пуснал е в раздел ОБЯВА а не ОБЩИ ПРИКАЗКИ, затова моля ако имате някакви въпроси, различни от интереса към купуване на стоката която предлагам на лични или по телефон! Обяснение на колегата не съм длъжен да давам "защо ги продавам", но тъй като съм добронамерен обяснявам: Продавам ги тъй като установихме че са тежки за работа(когато корпуса е пълен с мед тежи около 30кг) а 8 рамкови около 25кг- тези 5кг определено се усещат когато трябва да пренесеш 500бр. Затова и след приключване на 3-годишната програма решихме да оставим само осем-рамковите кошери по удобни са ни за работа. А споменавам че са купени по програмата, защото ако има мислещи и знаещи пчелари ще се сетят. Че по 3-годишната програма се купуваха-само скъпи, и в моя случай едни от най качествените кошери. Цената им беше 160лв. без ддс ако не се лъжа.
    Ако смисъла на въпроса е дали тези кошери са направени само за да се вземат някакви пари и сега биват продадени. Не е така просто не са ни удобни за работа- професионалните пчелари обслужващи пчелина ми в с. Красново са жени( майка ми и баба ми) Възрастни са и искам максимално да им улесня работа!!! Естествено имаме и двама общаци който-трябва всичката тежка работа те да я правят. Но всеки имаш дори малък поглед над професионалното пчеларство му става ясно че няма как опитния пчелар да не барва нищо. Затова колкото по леко за моето родители, толкова по добре! Явно не си чувал за моята фамилия потомствени пчелари. Аз съм потомствен пчелар- тези кошери са ми като деца. И ме боли да ги продавам но, нямам избор тежки са ми за работа а имам и достатъчно други кошери още 400бр.
    "РОЯЛ-БИЙС" ЕООД /предприятие за пчелен мед и пчелни продукти/, тел. 0895 96 97 97

  7. #7
    Колега hoseyni работа си имам не се притеснявай колега и то достатъчно! Много рядко пиша в на някой колега обявата ама много рядко да не кажа веднъж два пъти от както съм се регистрирал в форума! Благодаря за изчерпателния отговор! Моля модератор да изтрие коментарите ми по темата.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •